ME U20: porażka Polek na otwarcie mistrzostw

W węgierskim Sopronie rozpoczęły się w sobotę mistrzostwa Europy do lat 20 w koszykówce kobiet. Na inaugurację Biało-Czerwone przegrały z Łotyszkami 62:70. W niedzielę starcie z Chorwatkami.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Szewczyk, trener młodzieżowej kadry Polski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Krzysztof Szewczyk, trener młodzieżowej kadry Polski
Zła druga połowa i zaledwie 29 procent skuteczności rzutów z gry - to najważniejsze powody porażki z Łotyszkami na inaugurację mistrzostw w Sopronie.

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka dobrze weszły w mecz. Swoje zrobiła agresywna strefa, z której Polki zdobywały łatwe punkty z kontry - dzięki serii 8:0 prowadziły nawet 31:22.

Niestety wszystko zepsuło się po przerwie. Co prawda po trójce Klaudii Niedźwiedzkiej Biało-Czerwone prowadziły jeszcze 43:39, ale potem było już tylko gorzej. Na zakończenie trzeciej kwarty trójkę trafiła Dinija Pavelsone i to Łotyszki prowadziły przed decydującą częścią. W niej było już nawet 63:54 na korzyść naszych rywalek.

Polki popełniały dużo prostych błędów, przez co nie były już w stanie odmienić losów meczu. Niedźwiedzka ostatecznie zaliczyła 17 punktów (6/18 z gry), 7 zbiórek i 5 przechwytów. 9 "oczek" (3/10 z gry), 8 zbiórek i 7 asyst dołożyła Julia Niemojewska.

W swoim drugim meczu Polki w niedzielę o godzinie 13:00 zmierzą się z Chorwatkami.

Polska - Łotwa 62:70 (20:17, 18:15, 10:18, 14:20)

Punkty dla Polski: Klaudia Niedźwiedzka 17, Julia Niemojewska 9, Marta Wdowiuk 8, Paula Duchnowska 7, Karolina Stefańczyk 6, Julia Nielacna 6, Karolina Podkańska 4, Alicja Grabska 3, Patrycja Jaworska 2, Katarzyna Kocaj 0, Olga Trzeciak 0.