NBA: Blazers najlepsi, ale to Josh Hart został królem Summer League

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ethan Miller / Na zdjęciu: Josh Hart
Getty Images / Ethan Miller / Na zdjęciu: Josh Hart
zdjęcie autora artykułu

Finał nie był jego popisem, ale nie ma wątpliwości, że całościowo był największym objawieniem. Josh Hart z LA Lakers został uznany MVP tegorocznej Ligi Letniej w Las Vegas. W decydującym meczu lepsi byli jednak gracze z Portland.

Przez cały okres trwania Summer League, w mediach co rusz pojawiały się kolejne zachwyty nad grą rzucającego Los Angeles Lakers. W swoim debiutanckim sezonie w NBA, Josh Hart prezentował się dość solidnie, ale też nie był tym, o którym mówiłoby się najwięcej w kontekście rozważań na temat Jeziorowców. W Lidze Letniej pokazał jednak, ile potrafi.

Wakacyjne rozgrywki 23-latek zakończył z bardzo dobrymi statystykami, które wyniosły średnio 24,2 punktu i 5,2 zbiórki. Warto dodać, że rok temu najlepszy w SL okazał się inny zawodnik Lakers, Lonzo Ball. O samym finale Hart wolałby jednak zapewne szybko zapomnieć, gdyż zagrał słabo (3/12 z gry), a ponadto z powodu dwóch przewinień technicznych musiał przedwcześnie opuścić parkiet. Blazers natomiast od początku zdominowali swoich rywali, kontrolując mecz i pewnie oraz zasłużenie wygrywając decydujące starcie.

Wybrano także dwie pierwsze piątki. Wśród najlepszych zabrakło numeru jeden tegorocznego draftu, DeAndre Aytona z Phoenix Suns, który znalazł się w drugim zestawieniu.

Finał Summer League 2018: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers 91:73 (31:19, 19:14, 21:18, 20:22) McDaniels 17, Baldwin IV 14, Trent Jr. 12, Jenkins 11, Goodwin 10, Layman 10 - Hart 12, Ayres 11, Mykhailiuk 10, Caruso 9

MVP finału: K.J. McDaniels (Portland Trali Blazers) MVP rozgrywek: Josh Hart (LA Lakers)

All-NBA Summer League 2018: 1. Collin Sexton (Cavaliers), Josh Hart (Lakers), Kevin Knox (Knicks), Christian Wood (Bucks), Wendell Carter Jr. (Bulls) 2. Trae Young (Hawks), Wade Baldwin IV (Blazers), Sviatoslav Mykhailiuk (Lakers), Jaren Jackson Jr. (Grizzlies), DeAndre Ayton (Suns)

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: o wpadce na MŚ już zapomnieli. Zobacz zdjęcia z wakacji Hiszpanów

Źródło artykułu: