Kolejna porażka kadry "B" w Chinach

Reprezentacja Polski "B" przegrała drugi mecz podczas sparingowego turnieju w Chinach. Tym razem Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość Iranu, przegrywając 66:80.

Michał Żurawski
Jakub Garbacz WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Jakub Garbacz
Polacy podobnie, jak we wtorek bardzo słabo rozegrali pierwsze dwadzieścia minut meczu. Podopieczni Artura Gronka do przerwy przegrywali 15 punktami, a późniejsze próby zniwelowania tej straty nie przyniosły rezultatu. Warto wspomnieć, że Irańczycy przystąpili do tego turnieju w niemal najmocniejszym składzie. Wśród graczy z Azji można było zobaczyć byłego zawodnika Memphis Grizzlies i Phoenix Suns - Hameda Haddadiego czy wybranego w drafcie 2013 roku przez Washington Wizards Arsalana Kazemiego

Dla Biało-Czerwonych najwięcej punktów rzucili Jakub Garbacz - 21 punktów oraz Igor Wadowski, który dołożył 15 "oczek". W czwartek, w swoim ostatnim meczu, kadra "B" zmierzy się z Australią, po czym wróci do Polski.

Polska - Iran 66:80 (13:24, 16:20, 12:16, 25:20)

Polska: Garbacz 21, Wadowski 15, R. Szymański 8, Schenk 7, Karolak 6, Put 5, Dziewa 3, Sz. Szymański 1, Kolenda 0, Borowski 0.

Iran: Haddadi 17, Yakhchali 14, Kazemi 13, Jamshidi 12, Mashayekhi 8, Arghavan 7, Hassanzade 3, Mirzaei 2, Aslani 2, Davoudi 2, Rezaeifar 0.