Polski Cukier nie zamierza się położyć. Do Madrytu z nadzieją i wiarą w sukces

Polski Cukier Toruń przegrał pierwszy mecz drugiej rundy eliminacji Basketball Champions League z Moviestar Estudiantes 60:68. W obozie Twardych Pierników pomimo złego wyniku nikt nie zamierza się poddawać.

Krzysztof Kaczmarczyk
od lewej Bartosz Diduszko, Robert Lowery i Cheikh Mbodj WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: od lewej Bartosz Diduszko, Robert Lowery i Cheikh Mbodj
Na rewanż Polski Cukier Toruń nie poleci tylko na wycieczkę. - To jest tylko pierwsza połowa tego dwumeczu. Jedziemy z nadzieją i wiarą, że możemy powalczyć i awansować - przekonuje Bartosz Diduszko, skrzydłowy toruńskiego zespołu.

Zadanie łatwe nie będzie, ale hiszpański zespół w pierwszej rundzie rewanż we własnej hali też przegrał.

- Szkoda tej porażki i tych ośmiu punktów. Wykorzystaliśmy 2 z 17 rzutów za trzy punkty i trafiliśmy tylko 12 z 21 rzutów wolnych. Jak na mecz we własnej hali to wyglądało to bardzo słabo - dodaje "Didi".

Torunianie długo trzymali się rywali, a wynik uciekł im po przerwie. - Źle weszliśmy w drugą połowę meczu i straciliśmy potem pewność siebie w ofensywie - skomentował sytuację trener Dejan Mihevc. Dodatkowo w czwartej kwarcie stracił on Roberta Lowery'ego. - Skręcił kostkę i na chwilę obecną nie wiemy, jak poważnie. Więcej będziemy wiedzieć w środę - dodał.

Warto tutaj zauważyć, że z bardzo dobrej strony pokazał się - po raz kolejny - Tomasz Śnieg, czyli nominalna "druga jedynka". 13 punktów przy stuprocentowej skuteczności oraz 6 rozdanych asyst to na pewno wynik, który musi cieszyć tak samego gracza, jak i sztab szkoleniowy.

- Oprócz tego, że nie trafialiśmy i popełniamy jeszcze głupie błędy, to wydaje mi się, że możemy być równorzędnym przeciwnikiem dla Estudiantesu. Pojedziemy udowodnić, że możemy się z nimi bić, wygrać i awansować - zakończył Diduszko.

Rewanżowy pojedynek rozegrany zostanie 27 września w Madrycie.

Czy Twarde Pierniki będą w stanie powalczyć o awans?