WNBA: Fever lepsze od Lynx

Indiana Fever pokonała w Minnesocie tamtejsze Lynx, w pierwszym dla obu zespołów meczu kontrolnym przed zbliżającym się sezonem w WNBA. Fever do triumfu poprowadziła rzucająca Katie Douglas, która wywalczyła 19 punktów. Jednym z wydarzeń sobotniego wieczoru był również debiut w dorosłej koszykówce Renee Montgomery, która jest zapowiadana za jedną z największych talentów amerykańskiej koszykówki kobiet.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pierwsza połowa spotkania w Minnesocie nie zanosiła tak wysokiego zwycięstwa drużyny z Indianapolis. Gospodynie, które jednak występowały gościnnie w College of St. Benedict, po pierwszych 20 minutach prowadziły 31:27. Kluczową dla losów spotkania okazała się kwarta po zmianie stron, którą Fever wygrały 22:7. To ustawiło losy spotkania, które ostatecznie zawodniczki z Indiany wygrały 68:51.

Prym wśród triumfatorek wiodła Katie Douglas. Leworęczna rzucająca zapisała na swoim koncie 19 punktów, będąc tym samym najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Douglas trafiła 8 z 11 rzutów z gry, co z pewnością jest dobrym prognostykiem przed ligą.

Bardzo słabo wypadła natomiast Tamika Catchings. W ciągu 16 minut na parkiecie spudłowała wszystkie pięć oddanych rzutów, notując w całym meczu 3 asysty, 2 zbiórki, 2 przechwyty i blok. Dobrze za to spisała się była zawodniczka, która kiedyś występowała w Gdyni. Tan White, bo o niej mowa, z ławki wywalczyła 10 punktów i 4 zbiórki.

W ekipie z Lynx zadebiutowała jedna z największych nadziei amerykańskiej koszykówki żeńskiej, młoda rozgrywająca Renee Montgomery. Debiutantka zakończyła spotkanie z 7 punktami, 3 asystami, 3 zbiórkami i.. 7 stratami.

W ekipie z Minnesoty wystąpiła również obecna srebrna medalistka Ford Germaz Ekstraklasy Nicky Anosike. Środkowa Lynx zakończyła mecz z dorobkiem 3 punktów (0/4 z gry) i 3 zbiórek.

Lynx wystąpiły w tym meczu bez Candicy Wiggins, a śladowe występy odnotowały Seimone Augustus i Anna DeForge. Pierwsza spędziła na parkiecie siedem minut, a druga cztery. W ekipie Fever nie było Tully Bavilaqu’y i Yollandy Griffith.

W drużynie Indiany Fever nie ma już Sherill Baker i Doneeki Lewis, którym działacze podziękowali za współpracę tuż przed meczem w Minnesocie.