Celtowie lepsi od mistrzów NBA

Boston Celtics po fatalnej pierwszej połowie, w której przegrywali 22 punktami, wzięli się do roboty i ograli we własnej hali San Antonio Spurs. Sam Cassell w swoim debiucie w barwach Celtów uzbierał 17 punktów i 5 zbiórek. Tymczasem Utah Jazz wyrównała najlepszą w historii klubu serię zwycięstw przed własną publicznością. Podopieczni Jerry'ego Sloana zwyciężyli minionej nocy Toronto Raptors, co było ich 19 kolejną wygraną!

Najlepszy obecnie zespół NBA rozpoczął serię 4 wyjazdowych spotkań z niezwykle trudnymi rywalami. Pierwszy (wygrany) już za nimi, choć przystępowali do niego osłabieni brakiem kontuzjowanego Ray'a Allena. Inauguracyjna kwarta nie zapowiadała większych emocji, ponieważ Ostrogi prowadziły 28:11 po pierwszych 12 minutach. Na prowadzenie goście wyszli dopiero pod koniec czwartej kwarty, po trafieniu Cassella. - On jest niezwykle doświadczony, dlatego go sprowadziliśmy. W końcówce gry zrobił to, co do niego należało. - chwalił nowego kolegę z drużyny Paul Pierce. Ostatecznie cenne zwycięstwo odnieśli Celtowie a San Antonio doznały już 4 kolejnej porażki. Ich bilans (44-23) daje im dopiero 6 miejsce na Zachodzie.

- Moim zadaniem jest wnieść dużo energii do gry kiedy pojawiam się na parkiecie - mówił po meczu Utah z Toronto bohaterem gospodarzy Ronnie Price. Rezerwowy rozgrywający zapisał na swoim koncie 13 punktów i 5 asyst będąc głównym motorem napędowym w decydującej czwartej kwarcie. Ostatnia odsłona rozpoczęła się od runu 24:4, który szybko rozwiał wszystkie wątpliwości. 21 punktów dla zwycięzców uzbierał ponadto Deron Williams, który chwalił rezerwowych (Prince, Korver) za grę w defensywie i ataku. Jazzmani nie przegrali we własnej hali od 29 grudnia 2007 roku i już w czwartek staną przed szansą ustanowienia nowego rekordu klubowego. Zwycięstwo nad Los Angeles Lakers będzie oznaczało 20 wygraną z rzędu w Delta Center!

Od 1999 roku brak awansu do play off to smutny bilans Atlanty Hawks. Ten najgorszy wynik w lidze być może już w tym sezonie zostanie przełamany, ponieważ Jastrzębie spisują się coraz lepiej. Od początku sezonu podopieczni Mike'a Woodsona grali przyzwoicie a od czasu przyjścia do zespołu Mike'a Bibby'ego są niezwykle groźnym rywalem dla każdego. Minionej nocy koszykarze ze stanu Georgia wygrali na wyjeździe z wyżej notowanymi Czarodziejami, dzięki czemu awansowali na 8 miejsce w konferencji. - Myślę, że mamy całkiem duże szansę. Wszystko jest teraz w naszych rękach. Nigdy nie powinno się rezygnować z walki o awans do play off - mówił po meczu Bibby, który był najlepszym strzelcem swojego zespołu z 23 punktami. Po raz kolejny świetnie spisał się pierwszoroczniak Al Horford, który na swoim koncie zapisał 12 punktów, 15 zbiórek i 6 asyst.