Eliminacje EuroBasket 2021. Rewelacyjny występ A.J. Slaughtera. Najlepszy mecz Amerykanina w kadrze

A.J. Slaughter dwoił się i troił w przegranym meczu z Izraelem (71:75) w ramach eliminacji do EuroBasketu 2021. Amerykanin z polskim paszportem zdobył 29 punktów. To jego najlepsze spotkanie w kadrze.

Karol Wasiek
AJ Slaughter PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: A.J. Slaughter
Z Gliwic Karol Wasiek

- Slaughter zagrał wspaniale, ale reszta nie wyglądała za dobrze. Na styl nie liczyliśmy do końca, ale na wygraną już tak - mówi Aaron Cel, podkoszowy reprezentacji Polski.

Fantastyczne spotkanie w wykonaniu A.J. Slaughtera nie wystarczyło do pokonania reprezentacji Izraela w ramach eliminacji do EuroBasketu 2021.

Rozgrywający, który na co dzień występuje w lidze hiszpańskiej, spisywał się wyśmienicie. Już do przerwy miał 20 punktów (ponad połowę dorobku całej drużyny), trafiając wszystkie sześć rzutów z dystansu! Po jego akcjach ręce same składały się do oklasków.

Po przerwie rywale zmienili obronę i Slaughter miał już nieco utrudnione zadanie. Ostatecznie jego licznik zatrzymał się na 29 punktach. Amerykanin z polskim paszportem trafił 10 z 16 rzutów z gry, miał 4 asysty i 4 zbiórki.

- To niesamowity zawodnik, rozegrał świetny mecz, ale my po przerwie wykonaliśmy dobrą robotę w defensywie - mówi David-Odded Kattash, trener Izraela.

Dla Slaughtera było to najlepsze spotkanie w reprezentacji Polski. Do tej pory najwięcej punktów (28) zdobył przeciwko Włochom w eliminacjach do MŚ w Chinach.

- Izrael sprawił, że w drugiej połowie grało mi się naprawdę trudno. Szacunek dla rywali za to, że wykonali bardzo dobrą robotę w obronie - podkreśla Slaughter.

W niedzielę Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Hiszpanią, z którą przegrali na niedawnym mundialu w ćwierćfinale. W Saragossie Biało-Czerwoni nie będą faworytami.