Eliminacje EuroBasket 2021: Hiszpania - Polska. Akcja meczu! Fantastyczny wsad Aleksandra Balcerowskiego (wideo)

Polscy koszykarze rozkręcali się z minuty na minutę. W czwartej kwarcie meczu z Hiszpanią grali nie tylko efektywnie, ale także efektownie. Aleksander Balcerowski popisał się fenomenalnym wsadem.
Michał Fabian
akcja Aleksandra Balcerowskiego w meczu z Hiszpanią Materiały prasowe / TVP Sport / Na zdjęciu: akcja Aleksandra Balcerowskiego w meczu z Hiszpanią

Po raz pierwszy od 48 lat reprezentacja Polski mężczyzn w koszykówce pokonała Hiszpanię. Sukces jest tym cenniejszy, że odniesiony został na wyjeździe (w Saragossie), w dodatku przeciwko aktualnemu mistrzowi świata.

Tylko w pierwszej kwarcie lepsi byli Hiszpanie (19:15). Później Biało-Czerwoni odrobili stratę, wyszli na prowadzenie i systematycznie je powiększali. Wygrali 80:69 (relacja TUTAJ>>). W czwartej kwarcie mogli sobie pozwolić na fajerwerki. Jedna z akcji pozostanie kibicom na długo w pamięci!

Aleksander Balcerowski dostał piłkę od rozgrywającego 200. mecz w kadrze Łukasza Koszarka i z impetem wpakował ją do kosza!

"Hiszpania! Patrz, jak gra polski reprezentant i niech w tym swoim klubie wychodzi coraz częściej" - emocjonował się komentator TVP Sport Ryszard Łabędź. Balcerowski jest zawodnikiem hiszpańskiego klubu CB Gran Canaria, ale na razie nie może w nim liczyć na regularne występy.

Polacy odnieśli pierwsze zwycięstwo w eliminacjach EuroBasket 2021. Kilka dni temu ulegli w Gliwicach Izraelowi 71:75.

Kolejne mecze o punkty drużyna Mike'a Taylora rozegra późną jesienią, oba na wyjeździe - z Rumunią (27.11.) oraz Izraelem (30.11.). Awans do finałów ME wywalczą trzy najlepsze zespoły z czterozespołowej grupy.

Czy reprezentacja Polski awansuje na EuroBasket 2021?