Omni Smith zawodnikiem Kotwicy

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jak dowiedział się portal SportoweFakty.pl, Kotwica Kołobrzeg pozyskała nowego gracza. Kontrakt ze zdobywcami Pucharu Polski podpisał 25-letni Amerykanin Omni Smith. Mierzący 191 cm koszykarz przez dwa sezony występował w lidze akademickiej. W minionych rozgrywkach bronił barw Upstairs Weert. Smith był czołowym strzelcem tej drużyny.

Smith przez dwa lata grał w drużynie akademickiej, Kent State. W ostatnim roku notował przeciętnie 13,9 punktu, 2,6 zbiórki oraz 3,5 asysty.

25-letni gracz zawodową karierę rozpoczął w Rumunii w zespole BC Targoviste Bukareszt. Warto jednak zaznaczyć, że wcześniej przebywał na try-oucie w holenderskim Aris Friesland Leeuwarden. Amerykanin w lidze rumuńskiej był wyróżniającą się postacią. Został bowiem najlepszym strzelcem w sezonie 2006/07, ze średnią zdobyczą blisko 25 oczek na mecz. Oprócz tego zapisywał na swoje konto 5,1 zbiórki, 3,6 asysty oraz 1,7 przechwytu.

W ubiegłym roku zasilił Upstairs Weert. Absolwent Kent State rozegrał 42 spotkania w barwach tego zespołu. Smith zakończył miniony sezon ze średnimi statystykami na poziomie 15,3 punktu, 4,4 zbiórki, 3,5 asysty, oraz 1,9 przechwytu.

Źródło artykułu: