Eurocup. Dobry występ reprezentantów Polski. Przyczynili się do triumfu

Herbalife Gran Canaria triumfowała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Eurocup z Boulogne Metropolitans (84:74), a do tego zwycięstwa przyczynili się reprezentanci Polski - A.J. Slaughter oraz Aleksander Balcerowski.

PS
Aleksander Balcerowski i Dario Brizuela PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Aleksander Balcerowski i Dario Brizuela
Herbalife Gran Canaria świetnie rozpoczęła zmagania w ćwierćfinale rozgrywek Eurocup. Hiszpański zespół pokonał na wyjeździe Boulogne Metropolitans 92 (84:74) i stanie przed szansą, aby we własnej hali zamknąć tę rywalizację i awansować do półfinału. Seria toczy się bowiem do dwóch zwycięstw.

Do przerwy przyjezdni prowadzili 43:37, a w pewnym momencie drugiej połowy powiększyli przewagę nawet do 13 punktów. Francuski zespół nie złożył jednak broni - doszedł Gran Canarię na trzy punkty, ale w odpowiedzi na to goście zdobyli pięć kolejnych "oczek" i znów odskoczyli.

17 punktów dla triumfatorów zdobył Sean Kilpatrick, a 15 punktów dołożył Javier Beiran. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski, a w szczególności 20-letni Aleksander Balcerowski. Młody i perspektywiczny koszykarz spędził na parkiecie ponad 23 minuty - w tym czasie zdobył 10 punktów (4/6 za dwa, 0/1 za trzy, 2/2 z linii rzutów wolnych), dołożył trzy zbiórki oraz trzy asysty. 11 "oczek" do dorobku Herbalife wniósł natomiast A.J. Slaughter (3/6 za dwa, 0/4 za trzy, 5/6 z linii rzutów wolnych). Poza tym zapisał też pięć asyst.

Drugi mecz w tej serii odbędzie się w piątek (26 marca). Metropolitans muszą wywieźć zwycięstwo z Hiszpanii, aby pozostać w grze o awans do półfinału.