Gigantyczna sensacja! Tego nikt się nie spodziewał w całej PLK!

Niesamowita historia w Zielonej Górze! Enea Zastal BC, wicemistrz Polski, prowadził nawet 48:31, ale nie dał rady dowieźć triumfu w konfrontacji z beniaminkiem Energa Basket Ligi, który pozostaje niepokonany!

Krzysztof Kaczmarczyk
zawodnik Enei Zastalu BC Zielona Góra Nemanja Nenadic (z prawej) i William Garrett (z lewej) z Grupa Sierleccy Czarni Słupsk PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: zawodnik Enei Zastalu BC Zielona Góra Nemanja Nenadic (z prawej) i William Garrett (z lewej) z Grupa Sierleccy Czarni Słupsk
W Radomiu uciekli spod topora, ale tym razem powtórzyć się tego nie udało. Enea Zastal BC nie dała rady beniaminkowi Energa Basket Ligi! Czarni przegrywali już nawet różnicą 19 punktów!

Z HydroTruckiem wicemistrzowie Polski wygrali po dogrywce. Niejako był to cud, bo gospodarze mieli wygraną na wyciągnięcie ręki. Tym razem podopiecznym Olivera Vidina cudu dokonać się już nie udało.

To Czarni dokonali tym razem czegoś, co wydawało się niemożliwe. W końcówce pierwszej połowy o wygranej mogli tylko marzyć, ale po zmianie stron marzenia stały się realne.

Podopieczni Mantas Cesnauskis zaczęli grać jak z nut. Nie do zatrzymania byli Marek Klassen i William Garrett - obaj uzbierali po 24 "oczka". Pierwszy miał dodatkowo 6 asyst, 4 zbiórki i 6 trafień z dystansu przy zaledwie ośmiu próbach. Garrett miał 9/14 z gry.

CRS zamarł na początku czwartej kwarty, kiedy Czarni po "trójce" Jakuba Musiała prowadzili 68:61. Zastal gonił, minutę przed końcem był remis po rzutach wolnych Devoe Josepha był remis. Wtedy Czarni zadali kluczowe ciosy. Najpierw Garrett akcją 2+, potem Klassen "trójką".

Trzeci mecz i trzeci triumf - o takim starcie sezonu w EBL Czarni wydawało się mogli tylko pomarzyć, ale rzeczywistość napisała swój scenariusz, w którym ekipa Cesnauskisa pozostała niepokonana i bez dwóch zdań jest największą sensacją startu sezonu 2021/2022.

Zastalowi nie pomogły 24 "oczka" Apicia, 16 Jopsepha czy 12 asyst Brandena Fraziera. Trener Oliver Vidin może się denerwować, ale... Kilka pytań względem gry jego ekipy jest jednak zasadnych, bo wicemistrzowie Polski nie wypada przegrywać z beniaminkiem.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:91 (22:18, 26:16, 13:31, 22:26)

Zastal: Dragan Apić 24, Devoe Joseph 16, Jarosław Zyskowski 12, Nemanja Nenadić 12, Andrzej Mazurczak 11, David Brembly 5, Krzysztof Sulima 2, Tony Meier 1, Branden Frazier 0 (12 as).

Czarni: Marek Klassen 24, William Garrett 24, Lewis Beech 15, Mikołaj Witliński 10, Jakub Musiał 9, Maciej Kucharek 7, Kalif Young 2, Błażej Kulikowski 0, Dawid Słupiński 0.