Niesamowity powrót i przełamanie Rawlplug Sokoła. Gorąca końcówka we Wrocławiu

Znakomity mecz rozpoczął 12. kolejkę Suzuki I ligi. Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut przełamali się po dwóch porażkach. W ostatnich kilkunastu minutach przyjezdni odrobili 18 punktów straty i pokonali WKK Wrocław 94:91. Końcówka była gorąca.

Patryk Neumann
koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut
Terminarz tak się ułożył, że koszykarze z Łańcuta rozegrali we Wrocławiu dwa mecze z rzędu. W środę przegrali z TBS Śląskiem 74:84, a po dniu przerwy czekało ich kolejne trudne wyzwanie. WKK długo był na dobrej drodze do sukcesu, ale ostatecznie to miejscowy zespół doznał trzeciej porażki z rzędu. Podobna seria groziła również przyjezdnym.

Rawlplug Sokół zaczął od prowadzenia 10:4. W kolejnych minutach nie było jednak tak dobrze. Gospodarze poszli z rywalem na wymianę ciosów. Nakręcali szalone tempo, ale przyniosło to dla nich pozytywny skutek. WKK odrobił straty, a po kończącej pierwszą kwartę serii dziewięciu punktów prowadził 29:22. Głównymi postaciami w tej części byli Michał Chrabota (10 punktów) i Wojciech Wątroba (osiem) z WKK, a po drugiej stronie Wojciech Pisarczyk (10) i Jacek Jarecki (siedem).

W drugiej kwarcie sytuacja się nie zmieniła. Wrocławianie mieli nawet 13 punktów przewagi, a po 20 minutach ich zaliczka była tylko trochę mniejsza (55:45). Po zmianie stron Rawlplug Sokół podobnie, jak w środowym starciu przez kilka minut nie potrafił zdobyć punktu. Tym razem przyjezdni nie stracili tylu "oczek" z rzędu, ale i tak mieli co odrabiać (62:47).

Jeszcze w końcówce trzeciej kwarty zanosiło się na spokojne zwycięstwo WKK. Gospodarze prowadzili 77:59. Od tego momentu stracili 12 "oczek" z rzędu, a później również kontrolę nad meczem. Zdecydowanie lepsza obrona Rawlplug Sokoła pozwoliła gościom wrócić do gry. Pomimo niższej skuteczności trafili oni w całym pojedynku 11/34 prób za trzy punkty, a koszykarze WKK mieli w tym elemencie 9/20. To przy tak bliskim końcowym wyniku również miało znaczenie.

Wojciech Pisarczyk zdobył 23 punkty (8/16 z gry), a 16 "oczek" dodał Jacek Jarecki (5/11). W czwartej kwarcie kluczowe i trudne rzuty trafiali również Bartosz Czerwonka (11 punktów) i Mateusz Szczypiński (10). Double-double (po 10 punktów i zbiórek) skompletował Filip Struski. Końcówka była gorąca. Obie drużyny kontestowały niemal każdą decyzję sędziowską.

Po ostrej wymianie zdań przewinieniami technicznymi ukarani zostali Jakub Koelner z WKK (12 punktów, pięć asyst i cztery zbiórki) oraz Marcin Nowakowski z Rawlplug Sokoła (11 "oczek", osiem asyst i sześć zbiórek). Chwilę później Koelner otrzymał kolejny faul techniczny, co oznaczało, że musiał opuścić parkiet. Goście prowadzili nawet 94:88, a "trójka" Jakuba Patoki tylko zmniejszyła rozmiary porażki WKK. Dla gospodarzy 21 punktów rzucił Tomasz Ochońko, a 17 Michał Chrabota.

WKK Wrocław - Rawlplug Sokół Łańcut 91:94 (29:22, 26:23, 22:20, 14:29)

WKK: Ochońko 21, Chrabota 17, Prostak 14, Koelner 12, Wątroba 8, Wilczek 8, Patoka 7, Madray 2, Matusiak 2.

Rawlplug Sokół: Pisarczyk 23, Jarecki 16, Czerwonka 11, Nowakowski 11, Struski 10, Szczypiński 10, Wrona 8, Bręk 5, Lis 0.