Koszykarki Finepharmu wygrywają w czeskim turnieju

Koszykarki Karkonoszy zagrały w turnieju w czeskim Liberce. Pokonały pozostałe trzy drużyny i odniosły zasłużone zwycięstwo w całej sportowej imprezie.

Mateusz Banaszak

Pierwszego dnia turnieju jeleniogórskie koszykarki zmierzyły się BK Lokomotiva Liberec. Rywalki toczyły wyrównany bój tylko przez pierwszą część meczu. Później panowały zawodniczki Finepharmu, a swój kolejny dobry występ zanotowała Martyna Mićków zdobywając 19 punktów.

O drugim zwycięstwie jeleniogórzanek zadecydowała druga kwarta, gdzie zawodniczki wygrały ją 19:12. Z dobrej strony pokazała się tak jak i w pierwszym meczu - Grażyna Witkoś, dobry występ zanotowała również Agnieszka Kret. Całe spotkanie koszykarki z Jeleniej wygrały ośmioma punktami - 72:64. W ostatnim dniu i ostatnim meczu tego turnieju koszykarki wygrały z BK Brandys 82:68. Rywalki tylko w drugiej kwarcie stawiły znaczny opór. W następnej jeleniogórzanki wróciły na właściwy tor gry i nie miały problemów z pokonaniem Czeszek. Ostatnia wygrana przypieczętowała dominację koszykarek z Jeleniej Góry w całym turnieju.

FINEPHARM-KARKONOSZE JELENIA GÓRA - BK LOKOMOTIVA LIBEREC 83:65 (21:22, 24:17, 17:16, 21:10)

Karkonosze: Micków 19, Witkoś 16, Kret 15, Krawczyszyn-Samiec 11, Kowalczyk 6, Pawlukiewicz 12, Iwanowicz 2, Górniaczyk 2, Fredziak 0, Owsiańska 0, Kowiel 0.

FINEPHARM–KARKONOSZE - DSK KARLIN 72:64 (15:17, 19:12, 18:14, 20:20)

Karkonosze: Witkoś 13, Kret 12, Kowalczyk 10, Iwanowicz 10, Pawlukiewicz 9, Micków 7, Krawczyszyn-Samiec 6, Górniaczyk 4, Fredziak 1, Kowiel 0.

FINEPHARM-KARKONOSZE - BK BRANDYS 82:68 (18:14, 25:27, 20:16, 19:11)

Karkonosze: Iwanowicz 18, Mićków 16, Kret 16, Krawczyszyn-Samiec 8, Kowalczyk 8, Pawlukiewicz 5, Witkoś 4, Kowiel 3, Kowiel 3, Fredziak 0.