Transfery w trakcie sezonu PLK. Czy to ma sens?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Kluby w PLK bardzo często dokonują roszad w składzie w trakcie rozgrywek. Czy to ma sens? Przyjrzeliśmy się dokładnie kilku zawodnikom, którzy niedawno trafili do Polski.

1
/ 6

Martynas Gecevicius (Stelmet BC Zielona Góra)

To była transferowa bomba. W październiku mistrz Polski poinformował o zatrudnieniu Martynasa Geceviciusa, bardzo uznanego zawodnika na rynku europejskim. Etatowy reprezentant Litwy ma za sobą grę w Olympiakosie (dwukrotnie triumfował z tą drużyną w Eurolidze), Lietuvos Rytas Wilno, Ted Ankara Kolejliler i Tecnyconta Saragossa.

W Polsce również nie odcina kuponów tylko wnosi wielką jakość do zespołu. - Martynas w przeciągu 10 lat swojej kariery grał tylko w czterech zespołach. Stelmet BC to jego piąta drużyna, co jest pozytywnym aspektem - podkreślał trener Artur Gronek.

Statystyki: 10 pkt, 2.4 zb, 2 as

2
/ 6

Quntel Woods (AZS Koszalin)

Tej postaci nikomu przedstawiać nie trzeba. Jego powrót do PLK odbił się szerokim echem w polskiej koszykówce. Co ciekawe, był on tylko kwestią czasu. Usługami Qyntela Woodsa wcześniej zainteresowana była choćby Legia Warszawa, jednak ostatecznie padł wybór na AZS Koszalin. Zaważyły kwestie finansowe.

Woods pokazał swoje ponadprzeciętne umiejętności. Najlepsze było dla niego spotkanie z Rosą Radom, w którym zdobył 20 punktów, z czego 14 przed przerwą, dokładając do swojego dorobku także pięć zbiórek i cztery przechwyty.

Statystyki: 11.8 pkt, 3.9 zb, 2.4 as

ZOBACZ WIDEO: Morderczy wyczyn reprezentanta Polski. "To było moje życiowe zwycięstwo"

3
/ 6

Ryan Harrow (Rosa Radom)

Kontuzja Daniela Szymkiewicza wymusiła na działaczach Rosy Radom transfer rozgrywającego. Wybór padł na Ryana Harrowa, który z pewnością nie zawodzi na Mazowszu. Jego dużym plusem była dobra znajomość realiów PLK. W poprzednim sezonie wystąpił w 12 spotkaniach Rosy, notując średnio 15 punktów na mecz. W obecnej kampanii jego statystyki są bardzo podobne.

Statystyki: 13.5 pkt, 4.3 as

4
/ 6

Naadir Tharpe, Hunter Mickelson (Legia Warszawa)

W przypadku transferów Legii Warszawa odczucia są mieszane. Z jednej strony jest Naadir Tharpe, który zastąpił w stolicy Wilkersona. Z kreowaniem gry ma dużo więcej wspólnego, jednak jego statystyki nie powalają na kolana. Naadir notuje średnio 3.4 asysty na spotkanie, a to wynik poniżej oczekiwań.

Dużo lepiej ze swoich zadań wywiązuje się Hunter Mickelson, który ma walczyć dla Legii Warszawa pod obiema tablicami. Środkowy ma najwyższy wskaźnik efektywności w zespole, a to o czymś świadczy.

Statystyki Tharpe: 9.2 pkt, 3.4 as Statystyki Mickelsona: 11.6 pkt, 6.7 zb

5
/ 6

Peter Alexis (Miasto Szkła Krosno)

Peter Alexis w trakcie rozgrywek zastąpił Devante Wallace. Inna pozycja i zupełnie inne zadania. 25-letni Amerykanin jest bez wątpienia w cieniu JayVaughna Pinkstona, który jest liderem Miasta Szkła Krosno. Po odejściu Seida Hajricia do R8 Basket Kraków, Alexis dostanie jednak dużo więcej szans na pokazanie swoich umiejętności. Obecnie notuje średnio 6.9 punktu na spotkanie. Spodziewano się po nim nieco więcej.

Statystyki: 6.9 punktu, 3.4 zbiórki

6
/ 6

DJ Richardson (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski)

- To zawodnik, który dysponuje bardzo dobrym rzutem i to na wysokiej skuteczności. Mocno analizowaliśmy jego grę i to od dłuższego czasu. Wiemy, że pomoże nam w tych aspektach gry, w których tego potrzebujemy - mówił w listopadzie trener Emil Rajković.

BM Slam Stal potrzebowała strzelca, który zagra zdecydowanie lepiej niż Duane Notice. 26-letni DJ Richardson wystąpił do tej pory zaledwie w trzech meczach, w których notował średnio 10 punktów na mecz. Bez wątpienia stać go na więcej, jednak początek w nowych barwach jest obiecujący. Czas z pewnością będzie działał na jego korzyść.

Statystyki: 10 pkt, 3 zb

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
tanaka
13.12.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jest i Gecevicius ulubieniec redaktorzynów. Transferowy niewypał a nie bomba. Na obecną chwilę nic sobą nie prezentuje.  
avatar
Polta
12.12.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jedno okienko po pierwszej rundzie i to koniec. Dla trenerów - brak okienka.  
avatar
method man
12.12.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie ma. Obowiazkowe roczne kontrakty. Łącznie z trenerami.