Energa Basket Liga: O 3. miejsce, mecz nr 1
03 cze 2023 20:00

I na koniec - ostatnia trójka Łukasza Koszarka na Bemowie. Dziękujemy! I czekamy na rewanż. A ten w najbliższy wtorek o godzinie 20:00.

W Stali bardzo dobrze zaprezentowali się Skele, Kulig, Djurisić i Michalak. Również Aleksander Załucki miał swoje pięć minut.

Łukasz Koszarek zdobył 16 punktów, dzięki czemu był najskuteczniejszym graczem Legii. Dwanaście "oczek" dla gospodarzy dorzucił Travis Leslie. Nie był to jednak dobry mecz Amerykanina. Podobnie zresztą pozostałych. Vinales i Holman także nie byli dzisiaj sobą.

Dzięki pościgowi w ostatniej kwarcie, Legia nie jest bez szans przed rewanżem. Po trzydziestu minutach traciła do Stali już 22 "oczka", ale ostatecznie przegrała pierwszy mecz 73:85.

Skele miał szansę na to, by zdobyć jeszcze punkty spod kosza, ale piłka wypada z kosza.

Trafia Łukasz Koszarek sprzed nosa Aigarsa Skele - czyżby ostatnie punkty w karierze "Kosziego" na Bemowie? Wiele na to wskazuje. Do końca 4,5 sekundy. Andrzej Urban poprosił o czas, by rozrysować ostatnią akcję dla Stali. Jest 73:85.

Piłka nie dociera do Kamińskiego i kontrę kończy Michalak.

Groselle faulowany przez Kuliga. Ale jeszcze nie ma rzutów, co jest dobrą wiadomością dla środkowego Legii, po po wyrzucie piłki zza linii za trzy trafia Koszarek!

Piłka dla Stali.

1

Długo zastanawiają się sędziowie nad podjęciem decyzji.

IRS W TOKU

Djurisić pudłuje oba rzuty wolne, ale to Stal zostaje przy piłce, bo Groselle, który zebrał piłkę, był już za linią. Ale poczekajmy - sprawdza tę akcję trener Kamiński.

Berzins na raty, ale trafia spod kosza.

Podanie Skele do Kuliga przez całe boisko - świetna akcja liderów Stali.

Na 4,5 minuty przed końcem meczu Stal ma 19 "oczek" więcej - jest 60:79.

Holman fauluje w kontrze Garbacza. Było efektownie, ale nieczysto, zatem po przerwie dla trenera Kamińskiego, reprezentant Polski wykona dwa wolne.

Przypomnijmy - brązowe medale zdobędzie zespół lepszy w dwumeczu, zatem Legia walczy o to, by pojechać do Ostrowa Wielkopolskiego z jak najmniejszym wymiarem kary.

Nie może się wstrzelić Stal w czwartej kwarcie. Odpowiada Leslie i jest 56:71.

1

Dwa punkty Groselle'a, dwa Koszarka i Andrzej Urban od razu prosi o czas.

Solidna zaliczka gości przed ostatnią kwartą. "Stalówka" prowadzi na Bemowie po trzydziestu minutach już 71:49, bo równo z końcową syreną - po podaniu Zębskiego - z narożnika trafił Djurisić.

Skele doskonale dyktuje tempo akcji ekipy z Ostrowa - już 18 punktów i 6 asyst Łotysza.

Doskonały blok Silinsa na Vinalesie!

Przełamuje się Vinales - pierwsze punkty rozgrywającego Legii w tym meczu. Od razu odpowiada jednak Kulig.

Pierwsze trafienie z dystansu Jakuba Garbacza i Stal ma już dwadzieścia punktów zapasu.

Stal ma cały czas kontrolę nad tym spotkaniem! Legia traci już 17 punktów.

1

Ależ piękna akcja Grzegorza Kamińskiego - od kosza do kosza!

Rozpoczynamy kwartę nr 3! I zaczynamy ją tak samo jak pierwszą - od prowadzenia gości 5:0.

Ostatecznie po dwudziestu minutach goście prowadzą w Warszawie 47:37.

Michalak wjeżdża pod kosz i zdobywa punkty, ale Koszarek odpowiada trójką. Czas dla trenera Urbana, który chce swoim podopiecznym rozrysować ostatnią akcję w pierwszej połowie, którą Stal na pewno już wygrała - pytanie tylko jak wysoko?

Wow! To jest przepiękne wejście na parkiet Załuckiego! Totalnie przyćmiewa dziś Garbacza. Aleksander zdobył 7 punktów w nieco ponad 1,5 minuty.

2

Leslie zdobywa dwa punkty, ale obrona Legii totalnie zapomniała o Załuckim, który znów karci gospodarzy.

Andrzej Ubran dał szansę Aleksandrowi Załuckiemu i ten od razu odwdzięcza się szkoleniowcowi dwoma punktami ładnym wjazdem pod kosz. Stal znów ma 10 punktów więcej.

1

Stal się budzi, ale Holman od razu odpowiada punktami spod kosza.

1

W pierwszej kwarcie Stal zdobyła 29 punktów. W trakcie pierwszych pięciu minut drugiej kwarty dodała do swojego dorobku zaledwie 3. Ofensywa gości totalnie stanęła. A Legia goni - już tylko 26:32!

Przerwa dla trenera Urbana.

Legia z zupełnie inną energią. I wreszcie także skutecznością. Świetna kontra pary Berzins - Kamiński i warszawianie zbliżają się na 9 "oczek".

Na parkiet wraca  Kyle Vinales. Gra Legii cały czas się nie klei, ale nadzieję kibicom trójką wlewa Grzegorz Kulka.

Groselle pudłuje oba rzuty wolne, a w odpowiedzi efektownie nad nim "pakuje" Loncar!

Rozpoczynamy II kwartę. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego mają do odrobienia już 15 "oczek".

Bardzo dobre otwarcie Stali w hali na Bemowie. Podopieczni Andrzeja Urbana w I kwarcie zdobyli 29 punktów, tracąc ich 14.

Świetna kontra Stali - 12:27!

Michał Michalak trafia za trzy. Po ośmiu minutach ostrowianie mają już na swoim koncie 23 "oczka".

Dobry fragment Holmana. To on bierze teraz na siebie ciężar gry gospodarzy.

Łukasz Koszarek wykorzystał tylko jeden rzut wolny po faulu niesportowym Michalaka. Za to trójką odpowiada Kulig.

Dobitka Damiana Kuliga i "Stalówka" odskakuje na 10 punktów - 5:15!

W miejsce Vinalesa pojawił się Koszarek - to dlatego, że Amerykanin ma już na swoim koncie dwa faule.

Vinales miał problemy z Martinem, ma je również ze Skele!

Dobry fragment Djurisicia. Wyka ograny po raz drugi.

Djurisić akcja 2+1!

Tym razem Kulig świetnie popracował w obronie, ale Jakub Garbacz punktów nie zdobył. Za to trójkę dla Legii trafia Leslie!

Damian Kulig w swoim stylu - z narożnika za trzy. Kolejne "oczka" Aigarsa Skele i jest już 0:5.

Pierwsza piłka dla Stali!

Legia z kolei zacznie składem: Vinales, Leslie, Kamiński, Holman i Wyka.

Goście, a więc koszykarze Stali, zaczną piątką: Skele, Garbacz, Silins, Djurisić i Kulig.

Będzie to ostatni w karierze mecz dla Łukasza Koszarka przed własną, warszawską publicznością.

1

Już za moment rozpocznie się rywalizacja w Energa Basket Lidze o brązowe medale w sezonie 2022/23.