69:77
Zakończony
Polska
komentarz

JEDZIEMY NA MIOSTRZOSTWA ŚWIATA DO CHIN! WRACAMY NA TEN TURNIEJ PO 52 LATACH PRZERWY!

4 kwarta czas 38:55

PO-NIT-KA! TEGO JUŻ NIE DA SIĘ ZMARNOWAĆ!

4 kwarta czas 38:13

Sokołowski na linii - Sokołowski trafia - Chiny coraz bliżej!

84
37
13
6
6
komentarz

Faul w ataku Bilana na Hrycaniuku! Teraz tylko poprawić to punktami!

4 kwarta czas 37:34

Sokołowski już witał się z punktami, ale z blokiem zdążył Perić - bardzo szkoda tej akcji

4 kwarta czas 36:03

Ponitka bezbłędny na linii rzutów wolnych - każde "oczko" teraz na wagę złota... czyli biletów do Chin!

4 kwarta czas 34:10

Sokołowski z dystansu! Wracamy na prowadzenie!

31
14
4
2
2
komentarz

Bilan nie może przebić się przez Lempego, ale nasi nie potrafią tego wykorzystać

4 kwarta czas 31:57

Perić z dystansu, Chorwaci się nie poddają i na pewno będzie tak do samego końca

4 kwarta czas 30:20

Lempe trafia, seria trwa, Polacy uciekają!

3 kwarta czas 30:00

Kwartę Polacy zakończyli serią ośmiu punktów z rzędu i przed decydującą częścią Biało-Czerwoni prowadzą!

3 kwarta czas 29:30

Ależ zryw Polaków! Sokołowski w kontrze efektownie i wracamy na prowadzenie!

3 kwarta czas 29:08

Koszarek ponownie! Doświadczony rozgrywający ma 3/3 zza łuku!

3 kwarta czas 28:48

Koszarek najpierw stracił piłkę na rzecz Katicia, a po chwili odpalił "trójkę" - co tam się dzieje!

3 kwarta czas 28:14

Kruslin konta Slaughter - tak wyglądają ostatnie akcje, a na tablicy wyników Chorwaci mają dwa punkty więcej od Polaków

3 kwarta czas 27:05

Slaughter przejął mecz! Kolejne punkty naszego rozgrywającego - bez dwóch zdań to teraz na nim spoczywa ciężar gry naszej kadry

3 kwarta czas 26:12

Slaughter po przerwie jest zupełnie innym graczem, jednak Chorwaci trafili już trzeci rzut zza łuku

3 kwarta czas 25:52

Ponitka aktywny - wymusił faul, trafił dwukrotnie z linii rzutów wolnych - remis na tablicy wyników

3 kwarta czas 25:18

Dwie nerwowe akcje i wynik stanął - trzeba jak najszybciej uspokoić grę. Rywale tymczasem trafili z dystansu - autorem Katić

3 kwarta czas 23:42

Slaughter wypatrzył Waczyńskiego po drugiej stronie boiska, a nasz kapitan wykorzystał asystę - wpadła kolejna "trójka" i 44:40 dla Polski!

3 kwarta czas 23:03

Znakomita asysta Slaughtera do Lampego - obaj po przerwie grają zdecydowanie aktywniej

3 kwarta czas 20:14

Lempe zaczął drugą połowę od udanej akcji, Waczyński poprawił "trójką" - POLSKA OBEJMUJE PROWADZENIE!

13
10
5
komentarz

Z ciekawostek: Polacy trafili 5 rzutów za dwa punkty i 4 rzuty za trzy punkty. Półdystans zdecydowanie do poprawy

8
6
2
1
5
komentarz

28 procent skuteczności rzutów z gry i 10 strat - to zdecydowanie dwa najpoważniejsze wskaźniki, które trzeba poprawić po zmianie stron

2 kwarta czas 20:00

Przerwa. Z sytuacji fatalnej i -14 udało się zejść na -4. Trzeba mieć nadzieję, że coraz lepiej grający Polacy w drugiej połowie przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść!

2 kwarta czas 19:15

Slaughter zza łuku! Ponownie łapiemy kontakt - rywale mają "tylko" cztery punkty przewagi

15
9
1
2
1
HRV 36 : 28 POL

Przewinienie techniczne dla Drażena Anzulovicia, który zbyt ostro krytykował brak gwizdka na jego podopiecznym

9
5
2
1
3
2 kwarta czas 18:55

Bezdyskusyjnie naszym najlepszym zawodnikim jest Ponitka - i to po obu stronach parkietu

13
8
2
HRV 35 : 25 POL
2 kwarta czas 17:51

Slaughter znów dobrze minął, ale nie potrafi trafić - w odpowiedzi kolejna "trójka" Kruslina i ponownie prowadzą "dwucyfrowo"

2 kwarta czas 16:55

Teraz koledzy ze Stelmetu Enea BC wymienili się punktami, bo na punkty Hrycaniuka odpowiedział Planinić

2 kwarta czas 14:43

Kolejny genialny blok Ponitki! A żeby było lepiej - po drugiej stronie popisał się asystą do Slaughtera, który trafił zza łuku

2 kwarta czas 13:50

Kruslin nie trafił dwukrotnie sam na sam z koszem... Ponitka niesamowicie waleczny w defensywie uchronił nas od straty punktów

10
4
1
2
2
2 kwarta czas 12:44

Chorwacji w końcu zdobyli punkty po dłuższej przerwie, ale Ponitka odpowiedział szybko pięcioma "oczkami"

2 kwarta czas 11:09

Lampe, który w pierwszej kwarcie miał problem z kolanem, wrócił do gry - teraz wykończył akcję z faulem, a wynik jest coraz lepszy

1 kwarta czas 10:00

Koniec pierwszej kwarty. Jest źle, ale nie tak fatalnie, jak na początku. Spokojnie można jeszcze odwrócić losy tego pojedynku!

8
10
6
6
5
1 kwarta czas 9:27

Dobrze do gry wprowadził się Sokołowski, który co akcja wymusza przewinienia i staje na linii rzutów wolnych - tym razem jednak dwa pudła

1 kwarta czas 8:12

Polacy aktualnie mają 7 procent skuteczności rzutów z gry - wykorzystali zaledwie 1 z 14 prób

1 kwarta czas 7:11

W końcu! Ponitka wykończył kontrę - są upragnione pierwsze punkty Biało-Czerwonych

1 kwarta czas 6:49

Niestety nadal gramy bardzo nerwowo, a defensywa Chorwatów jest nie do złamania - zmuszeni jesteśmy do gry bardzo daleko od kosza

1 kwarta czas 4:58

Pięć minut bez punktów - pudłujemy z każdej możlowej pozycji i nie ma gdzie na chwilę obecną poszukać pozytywu

1 kwarta czas 3:40

Chorwaci wyprowadzili kolejną popisową kontrę i uciekają na siedem "oczek"

1 kwarta czas 3:05

Jest źle na początku - kolejna strata, a Kruslin wsadem kończy szybki atak Chorwatów

1 kwarta czas 1:53

Niestety początek w naszym wykonaniu nerwowy - jeszcze bez żadnej skutecznej akcji i niestety narazie chaos w naszej grze

17:42

Warto dodać, że szkoleniowcem Chorwatów jest Drażen Anzulović, który ma za sobą przygodę z MKS-em Dąbrowa Górnicza

2
17:42

W Varażdin Arena trwa prezentacja. Potem czas na hymny i miejmy nadzieję wielki występ Biało-Czerwonych!

1
1
1
17:42

Warto dodać, że gwiazdy chorwackie nie pomogły ograć Polaków w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami w tych eliminacjach. W ERGO Arenie nasi reprezentanci wygrali 79:74, a goście do Trójmiasta przyjechali z Bojanem Bogdanoviciem czy Dario Sariciem

3
2
2
17:41

"Dumny naród" - takie słowa często wypowiadają polscy koszykarze, którzy zdają sobie sprawę, że są faworytem meczu, ale i nie lekceważą Chorwacji, w której zabraknie dzisiaj gwiazd. Biało-Czerwoni chcą jednak już dzisiaj cieszyć się z awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata

1
15:14

Chorwacja - Polska, Varażdin. Początek meczu już o godzinie 18:00, czyli dokładnie za 150 minut! To może być piękny dzień w historii polskiej koszykówki!