85:76
Zakończony
Holandia
komentarz

12/24 z dystansu, 26 asyst, wgrana walka na tablicach 32:23 - tak Polacy ograli w Ergo Arenie Holendrów! GRATULACJE PANOWIE!

35
15
2
2
POL 85 : 76
4 kwarta czas 40:00

Koniec meczu! Polacy wygrywają 85:76 kończąc eliminacje piątym kolejnym triumfem - w nagrodę w sierpniu polecą na mistrzostwa świata do Chin - czapki z głów!

112
54
18
4
5
39:40

W Ergo Arenie już wszyscy na stojąco dziękują za wygraną i awans!

4 kwarta czas 39:12

Ależ od czego jest kapitan - Waczyński trafia kolejną "trójkę" (4/5 w tym elemencie) i podcina skrzydła rywalom

4 kwarta czas 38:57

Coraz ciekawiej robi się w Ergo Arenie...

4 kwarta czas 38:32

Holendrzy się nie poddają - z dystansu trafił Bouwknecht, a Polacy popełnili stratę...

4 kwarta czas 38:06

Strata za stratę - Polska ma 9 "oczek" przewagi na niecałe 2 minuty przed końcem

4 kwarta czas 37:07

Kolejny błąd Polaków (24 sekundy) - w kolejnej Waczyński znalazł jednak Ponitkę, a ten trafił zza linii 6,75

4 kwarta czas 35:31

Pojedynek na rzuty wolne, a Holendrzy tracą już "tylko" 10 punktów do Biało-Czerwonych

4 kwarta czas 35:08

Faulowany niesportowo przez Sulimę van der Vuurst de Vries wykorzystał dwa rzuty wolne i Holendrzy dawno nie byli tak blisko Polaków

8
4
4
4
17
Czy trener Taylor i prezes Piesiewicz powinni namawiać do gry na MŚ MArcina Gortata i Damiana Kuliga, którzy nie chcą już grać w kadrze?

4 kwarta czas 34:41

Gruszecki również trafił zza łuku - Biało-Czerwoni mają 50-procentową skuteczność rzutów za trzy punkty (10/20)

4 kwarta czas 32:15

Gruszecki przepchnął się przez defensywę Holendrów odpowiadając na celny rzut z dystansu Bouwknechta

4 kwarta czas 31:10

W końcu coś wpadło dla Biało-Czerwonych - Sokołowski równo z końcową syreną czasu akcji

komentarz

W przerwie meczu uczestnicy MŚ w 1967 roku: Andrzej Chmarzyński, Mieczysław Łopatka i Włodzimierz Trams otrzymali pamiątkowe koszulki - fajne wyróżnienie dla bohaterów sprzed 52 lat!

14
8
1
2
POL 66 : 50
3 kwarta czas 30:00

Dwie minuty bez punktów, a Biało-Czerwoni na ostatnią kwartę wyjdą z 16-punktową przewagą

3 kwarta czas 25:07

Ależ on "wali"! Waczyński z kolejnym celnym rzutem z dystansu - co prawda akcja trochę chaos, ale efekt  końcowy doskonały

3 kwarta czas 23:02

Tym razem Waczyński podawał, a trafił Cel - również z dystansu. Wszyscy Polacy mają już na swoim koncie punkty

3 kwarta czas 21:46

Slaughter wykorzystał zasłonę Hrycaniuka - bardzo dobrze spisują się obaj ci zawodnicy

komentarz

Powoli wracamy do gry - Polacy walczą o piąte zwycięstwo z rzędu zwycięswto w eliminacjach