• 20 : 20
  • 20 : 14
  • 19 : 26

Polska - Holandia 85:76

12/24 z dystansu, 26 asyst, wgrana walka na tablicach 32:23 - tak Polacy ograli w Ergo Arenie Holendrów! GRATULACJE PANOWIE!

Koniec meczu! Polacy wygrywają 85:76 kończąc eliminacje piątym kolejnym triumfem - w nagrodę w sierpniu polecą na mistrzostwa świata do Chin - czapki z głów!

W Ergo Arenie już wszyscy na stojąco dziękują za wygraną i awans!

Przerwa dla Holandii

Ależ od czego jest kapitan - Waczyński trafia kolejną "trójkę" (4/5 w tym elemencie) i podcina skrzydła rywalom

Coraz ciekawiej robi się w Ergo Arenie...

Holendrzy się nie poddają - z dystansu trafił Bouwknecht, a Polacy popełnili stratę...

Hrycaniuk - ależ on dzisiaj jest pewny i skuteczny

Strata za stratę - Polska ma 9 "oczek" przewagi na niecałe 2 minuty przed końcem

Kolejny błąd Polaków (24 sekundy) - w kolejnej Waczyński znalazł jednak Ponitkę, a ten trafił zza linii 6,75

Przewaga stopniała do 8 "oczek" - na parkiet wracają Waczyński i Ponitka

Pojedynek na rzuty wolne, a Holendrzy tracą już "tylko" 10 punktów do Biało-Czerwonych

Faulowany niesportowo przez Sulimę van der Vuurst de Vries wykorzystał dwa rzuty wolne i Holendrzy dawno nie byli tak blisko Polaków

Czy trener Taylor i prezes Piesiewicz powinni namawiać do gry na MŚ MArcina Gortata i Damiana Kuliga, którzy nie chcą już grać w kadrze?

Przerwa dla Polski

Gruszecki również trafił zza łuku - Biało-Czerwoni mają 50-procentową skuteczność rzutów za trzy punkty (10/20)

Ho ho! Sulima zalicza "trójeczkę" po asyście Łączyńskiego

Gruszecki przepchnął się przez defensywę Holendrów odpowiadając na celny rzut z dystansu Bouwknechta

W końcu coś wpadło dla Biało-Czerwonych - Sokołowski równo z końcową syreną czasu akcji

39 sekund czwartej kwarty i trzy przewinienia Polaków

W przerwie meczu uczestnicy MŚ w 1967 roku: Andrzej Chmarzyński, Mieczysław Łopatka i Włodzimierz Trams otrzymali pamiątkowe koszulki - fajne wyróżnienie dla bohaterów sprzed 52 lat!

Dwie minuty bez punktów, a Biało-Czerwoni na ostatnią kwartę wyjdą z 16-punktową przewagą

Chaos i to po obu stronach parkietu - a wynik stoi

Hammink pofrunął nad obręczą Polaków - jedna z najefektowniejszych akcji meczu

Cel z linii rzutów wolnych i kolejny rekord przewagi Polaków

Ależ on "wali"! Waczyński z kolejnym celnym rzutem z dystansu - co prawda akcja trochę chaos, ale efekt  końcowy doskonały

Kilka błędów, sześć punktów z rzędu Holendrów i... i koniec - trafił Cel

Tym razem Waczyński podawał, a trafił Cel - również z dystansu. Wszyscy Polacy mają już na swoim koncie punkty

Waczyński! Kolejna "trójka" kapitana - asystował Hrycaniuk z podkoszowego tłoku

Slaughter wykorzystał zasłonę Hrycaniuka - bardzo dobrze spisują się obaj ci zawodnicy

Slaughter do Waczyńskiego, a ten nie myli się z dystansu

Hrycaniuk otwiera punktowanie po przerwie z linii rzutów wolnych

Powoli wracamy do gry - Polacy walczą o piąte zwycięstwo z rzędu zwycięswto w eliminacjach

62 procent skuteczności rzutów z gry i wygrana walka na deskach 19:8 - to czynniki, dzięki którym Polacy spokojnie kontrolują wynik

Hrycaniuk rządzi pod koszem (8 punktów i 3 zbiórki), a Slaughter (7 punktów i 4 asysty) i Koszarek (4 punkty i 5 asyst) na obwodzie - najważniejsze, że cała drużyna gdy tylko wrzuci "wyższy bieg" to po prostu odjeżdża Holendrom

Czy Mike Taylor powinien być trenerem kadry "na lata"?

Ponitka celnymi rzutami wolnymi sprawia, że w drugiej kwarcie wynik jest remisowy, ale na przerwę Polacy schodzą prowadząc 46:36

Slagter skutecznie zza łuku i Holendrzy gdzieś tam łapią kontakt wzrokowy

Hrycaniuk silny, Hrycaniuk skuteczny - nasz środkowy dzisiaj przestawia rywali jak chce

Hrycaniuk kończy złą serię Polaków - ładnie się wkręciła "Bestia" pod sam kosz

KIlka błędów i Holendrzy notują małą serię punktów - Taylor wraca do "piątkowych" graczy

Tempo nieco spadło, ale na parkiecie nadal dominują Polacy

Najpierw Koszarek asystuje do Łączyńskiego, potem sam trafia "trójkę" po podaniu Gruszeckiego

Dużo szybkich akcji i punktów - teraz na parkiecie jednocześnie Koszarek i Łączyński

Kto jest / był najważniejszą postacią reprezentacji Polski podczas tcyh eliminacji?

Polacy grają spokojnie, pewnie i skutecznie - po pierwszej kwarcie daje to efekt w postaci prowadzenia 26:16

Genialna akcja Polaków - wszyscy dzielili się piłka, a z dystansu trafił Gruszecki

Kolejny Biało-Czerwony "z ławki" daje punkty - Sulima skutecznie przebił się pod kosz

Dwie skuteczne akcje Holendrów, ale szybko "trójką" odpowiedział Wyka

Sokołowski szybko punktami zaznaczył swoją obecność na parkiecie, a po chwili przechwyt Ponitki i "trójka" Slaughtera

Druga "trójka" Holendrów, którzy grają bez kompleksów - szybko odpowiedział jednak akcją na kosz Slaughter

Waczyński w Ergo Arenie czuje się doskonale, już 6 "oczek" naszego kapitana

van der Vuurst de Vries - 17-latek odważnie i skutecznie - temu młodzieńcowi wróży się całkiem niezłą przyszłość

"Konterka" Polaków wykończona przez Waczyńskiego - asystował ponownie Slaughter

Slaughter tym razem w roli asystenta - wypatrzył niepilnowanego Ponitkę, a ten trafił z dystansu

W pierwszej akcji nie trafił Slaughter, ale pod koszem był dobrze ustawiony Hrycaniuk

Polska - Holandia

14 samochodów ufundowało Suzuki dla zawodników i sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski - brawo!

100 - Mateusz Ponitka zagra dzisiaj po raz setny w barwach narodowych! Piękny jubileusz jednego z naszych liderów!

W innych poniedziałkowych meczach naszej grupy Litwini pokonali Włochów 86:73, z kolei Węgrzy rozbili Chorwatów 84:65

W Ergo Arenie rozpoczyna się prezentacja, potem hymny i rozpoczniemy finalny mecz tych triumfalnych dla nas eliminacji do mistrzostw świata

Polska, Czechy, Włochy, Serbia, Francja, Litwa, Hiszpania, Niemcy, Turcja, Grecja i Rosja - to 11 z 12 reprezentacji z Europy, które już zapewniły sobie awans i w sierpniu rozpoczną w Chinach zmgania o tytuł najlepszej drużyny globu

Czy Polacy wygrają na zakończenie z Holendrami w Ergo Arenie?

- Bardzo profesjonalnie podchodzimy do tego meczu. W zespole jest duża mobilizacja. Nikt nie odpuści. Zdajemy sobie sprawę, że do Ergo Areny przyjdzie sporo fanów. Na dodatek przed telewizorami usiądzie mnóstwo ludzi. Liczę, że będzie to kilka milionów. Chcemy kibicom dać dużo frajdy - przekonuje Mateusz Ponitka. Polska koszykówka zagości dzisiaj na antenie "Jedynki" w TVP!

Prezes PZKosz Radosław Piesiewicz poinformował, że na chwilę obecną "rozeszło się" ponad 7 tysięcy wejściówek

W pierwszym starciu Polaków z Holendrami Biało-Czerwoni wygrali w Den Bosch 105:78. 20 punktów zdobył wówczas Aaron Cel (wykorzystał m.in. 6 z 7 rzutów zza łuku), 17 dołożył Maciej Lampe

W Ergo Arenie zakończyły się już koncerty Roksany Węgiel i Kamila Bednarka. Teraz drużyny mają już parkiet dla siebie, a do rozpoczęcia meczu Polska - Holandia pozostało 55 minut

Przeciwko Holendrom trener Mike Taylor nie będzie mógł skorzystać z Macieja Lampe. - Maciej Lampe nie zagra w dzisiejszym meczu z Holandią. W spotkaniu z Chorwacją nasz środkowy zderzył się z jednym z rywali i dziś opuścił zgrupowanie, aby przejść badania przed powrotem do gry w lidze chińskiej - brzmi oficjalny komunikat

Ostatni mecz eliminacji do mistrzostw świata w Chinach Polacy rozpoczną już o godzinie 20:30 w Ergo Arenie. Biało-Czerwoni są już pewni awansu, dlatego konfrontacja z Holendrami nie będzie obarczona żadną presją