Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kulturystyka i fitness. Wielkie widowisko we Włocławku! Mistrzostwa Polski PCA już 19 października

Sporty sylwetkowe - kulturystyka i fitness - wkraczają na scenę teatrów. 19 października w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski - PCA Polish Finals 2019, będące eliminacjami do zawodów rangi światowej.
 Redakcja
Redakcja
kulturyści podczas zawodów federacji PCA Materiały prasowe / PCA Poland / Na zdjęciu: kulturyści podczas zawodów federacji PCA

Podczas PCA Polish Finals we Włocławku kulturyści i zawodnicy fitness walczyć będą o awans na PCA BodyPower 2020, a także na Mistrzostwa Świata PCA World's Championships 2020.

Miejscem rywalizacji atletów będzie scena Teatru Impresaryjnego we Włocławku. "Dynamika, innowacja oraz modernizacja fitness i kulturystyki przy jednoczesnym dostosowywaniu wydarzeń do ciągłego przepływu rozwijającej się technologii i ciągłego podnoszenia jakości, wyglądu oraz wizerunku marki wprowadza sporty sylwetkowe na scenę teatrów oraz filharmonii, gdzie z całą oprawą sport ten staje się sztuką samą w sobie" - piszą organizatorzy mistrzostw.

PCA, czyli Physical Culture Association (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej), powstało w lipcu 2015 roku w Wielkiej Brytanii, aby poprawić etykę, kulturę oraz uczciwość, jak i podnieść status sportowców, wynagradzając ich za ciężką pracę i zaangażowanie w rozwijaniu swojej sylwetki.

Od tego czasu PCA rozszerzyła się na cały świat, gdzie stała się nowym standardem najbardziej prestiżowych zawodów sportów sylwetkowych. Motto przewodnie PCA brzmi: "Federacja stworzona przez sportowców dla sportowców z myślą o sportowcach".

Polska dołączyła do PCA w kwietniu 2017 roku. Dynamicznie promując się na krajowym rynku, bardzo szybko zyskała sobie dobrą markę, rzesze fanów, sportowców oraz zawodników. PCA jest otwarta dla wszystkich atletów oraz zawodników fitness o zróżnicowanym doświadczeniu sportowym.

Patronat honorowy nad mistrzostwami Polski - PCA Polish Finals 2019 objął prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #3: Uratowana kariera. Tomasz Kaczor wicemistrzem świata

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×