Polka pokazała zdjęcie stopy. "Czułam ogromny ból"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Na zdjęciu: Małgorzata Hołub-Kowalik i zdjęcie jej stopy
PAP / Na zdjęciu: Małgorzata Hołub-Kowalik i zdjęcie jej stopy
zdjęcie autora artykułu

Małgorzata Hołub-Kowalik została nadepnięta przez rywalkę podczas eliminacji sztafety 4x400 m na MŚ w lekkoatletyce. But Polki został przedziurawiony, a jej stopa jest poważnie poraniona. Sprinterka pokazała jej zdjęcie.

W tym artykule dowiesz się o:

Zupełnie nie takiego wyniku spodziewaliśmy się po sztafecie 4x400 m kobiet w eliminacjach mistrzostw świata w lekkoatletyce. Polki, które miały w Eugene bronić srebrnego medalu z poprzednich mistrzostw, odpadły już w eliminacjach i po raz pierwszy od 2015 roku nie pobiegną w finale wielkiej imprezy.

Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka i Małgorzata Hołub-Kowalik zajęły w swoim biegu dopiero piąte miejsce, z bardzo słabym czasem 3:29,34 s. W uzyskaniu lepszego przeszkodził uraz, którego doznała w czasie eliminacji Hołub-Kowalik.

Otóż w trakcie odbierania pałeczki na stopę Polki nadepnęła reprezentantka Kanady. But naszej reprezentantki został dosłownie przedziurawiony w dwóch miejscach, co nasza sprinterka pokazywała przed kamerami TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili reprezentanci Polski

- Kanadyjka na mnie wpadła i nadepnęła przy zmianie (...) Na ostatniej "100" czułam ogromny ból, nie byłam w stanie przyspieszyć. Jak ściągnęłam but, to sama się przestraszyłam - oceniła po biegu (WIĘCEJ TUTAJ).

Łukasz Jachimiak teraz otrzymał zdjęcie od zawodniczki, które opublikował na Twitterze. Rany na stopie doświadczonej sprinterki są poważne.

Ze względu na zachowanie Kanadyjki trener Aleksander Matusiński postanowił złożyć protest. Niestety, sędziowie uznali, że kontakt między Kanadyjką a Polką był minimalny i nie miał wpływu na końcowy wynik.

Zdjęcie przesłane przez Hołub-Kowalik pokazuje jednak zupełnie co innego.

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Źródło artykułu: