Duże rozczarowanie polskich płotkarzy na ME. "Nie wiem, co się stało"

Niestety, żaden z trzech reprezentantów Polski nie przebrnął eliminacji biegu na 400 metrów przez płotki na ME w lekkoatletyce w Monachium. Sebastian Urbaniak, Jakub Olejniczak i Krzysztof Hołub odpadli z rywalizacji.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Sebastian Urbaniak Newspix / Na zdjęciu: Sebastian Urbaniak
Jako pierwszy z polskich płotkarzy na bieżni zaprezentował się Sebastian Urbaniak. Liczyliśmy, że tegoroczny mistrz kraju wywalczy awans do półfinału i długo wydawało się, że zrealizuje swój cel.

Przez 300 metrów nasz zawodnik biegł bardzo dobrze i był w czołówce. Niestety, na ostatniej prostej opadł z sił, a na dodatek potknął się na ostatnim płotku. Ostatecznie finiszował na czwartej pozycji z czasem 50,69 s.

- Nie wiem co się stało. Odcięło mnie strasznie w końcówce... Nie znajduje żadnych plusów po tym biegu, było po prostu bardzo źle - powiedział rozgoryczony płotkarz.

Sztuka awansu nie udała się też Jakubowi Olejniczakowi, który w swoim biegu eliminacyjnym był dopiero szósty z rezultatem 51,77 s. Bliżej był Krzysztof Hołub, który mimo że pobił rekord życiowy wynikiem 50,12 s, znalazł się tuż poza grupą półfinalistów.

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×