Natalia Kaczmarek srebrną medalistką Igrzysk Europejskich!

Natalia Kaczmarek zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w biegu na 400 metrów. Polska sprinterka przegrała jedynie z fenomenalną reprezentantką Holandii Femke Bol.

Tomasz Skrzypczyński
Natalia Kaczmarek Getty Images / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
Natalia Kaczmarek jest jednym z najważniejszych ogniw reprezentacji Polski na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie, zaliczanych do Igrzysk Europejskich. Liczyliśmy na jej udany występ w biegu na 400 metrów i nie przeliczyliśmy się!

Polska wicemistrzyni Europy z Monachium finiszowała na drugiej pozycji z wynikiem 50,34 s, ulegając jedynie faworytce Femke Bol z Holandii (49,82 s).

- Nie jestem do końca zadowolona z wyniku, miejsce jest dobre. Czuję się bardzo dobrze i szykowałam się do tego startu żeby zbliżyć się rekordu życiowego - oceniła w rozmowie z TVP Sport Kaczmarek.

Drugie miejsce i srebrny medal to jednocześnie 15 punktów dla Polski w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy.