Alicja Konieczek z wielkim zwycięstwem! Co za bieg Polki

Alicja Konieczek wygrała bieg na 3000 m z przeszkodami na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie z czasem 9:38,72 s.

Tomasz Skrzypczyński
Alicja Konieczek Newspix / Na zdjęciu: Alicja Konieczek
Alicja Konieczek jedną z bohaterek reprezentacji Polski rywalizującej o podium Drużynowych Mistrzostw Europy.

Polska biegaczka w wielkim stylu wygrała bieg na 3000 metrów z przeszkodami. Polka długo biegła w prowadzącej grupce, jednak na 300 metrów przed metą zaatakowała i oderwała się od rywalek.

Nasza lekkoatletka finiszowała z czasem 9:38,72 s, co nie pozwoliło znaleźć się na podium Igrzysk Europejskich. Lepsze rezultaty osiągnęły zawodniczki z dwóch innych dywizji.

Polka przyniosła jednak drużynie bardzo cenne 16 punktów za zwycięstwo. Dzięki temu Biało-Czerwoni przybliżyli się do zajęcia miejsca na podium DME.

W biegu na 5000 m mężczyzn Mateusz Gos zakończył rywalizację na ósmym miejscu (14:01,67 s), co było lepszym występem niż się spodziewaliśmy. Mało doświadczony biegacz wywalczył dla reprezentacji Polski aż dziewięć punktów.