Anna Kiełbasińska z rekordem sezonu, Komański ze srebrnym medalem!

Anna Kiełbasińska zajęła czwarte miejsce w biegu na 200 metrów podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Chorzowie. Na tym samym dystansie świetnie spisał się Albert Komański, który zajął drugą lokatę i zdobył srebro Igrzysk Europejskich!

Tomasz Skrzypczyński
Anna Kiełbasińska Getty Images / Na zdjęciu: Anna Kiełbasińska
Liczyliśmy, że Anna Kiełbasińska dołoży sporo punktów do dorobku reprezentacji w biegu na 200 metrów kobiet. I nie zawiedliśmy się.

Doświadczona sprinterka, która częściej biega już na dystansie 400 metrów, pokazała swoje szybkościowe atuty.

Wprawdzie nie udało się jej zająć miejsca w czołowej "3", jednak czwarte miejsce i rekord obecnego sezonu 22,92 s to z pewnością dobry wynik.

Kiełbasińska zdobyła dla reprezentacji Polski 13 punktów do klasyfikacji generalnej Drużynowych Mistrzostw Europy.

Najlepsza była Holenderka Lieke Klaver ze znakomitym czasem 22,46 s, co jest jej nowym rekordem życiowym.

- Dobrze się czułam przed tym biegiem, choć mam za sobą ciężkie tygodnie. Wejście z wirażu nie było najlepsze, nie będę jednak narzekać. Bieganie poniżej 23 sekund jest fajnym wyczynem, jestem z tego dumna - powiedziała sprinterka.

Wśród mężczyzn znakomicie spisał się Albert Komański. Zawodnik, który był rewelacją sezonu halowego, zajął w biegu A świetne, drugie miejsce! Komański uzyskał drugi najlepszy czas w karierze - 20,50 s, zaledwie jedną setną gorszy od rekordu życiowego.

To oczywiście dla naszego rodaka także srebrny medal Igrzysk Europejskich! Złoto przypadło Francuzowi Ryanowi Zeze (20,29 s).

Co bardzo ważne dla kadry, 23-latek przyniósł Polsce aż 15 punktów w klasyfikacji generalnej DME.