Te liczby mówią same za siebie. Polska impreza najlepsza na świecie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę odbył się w Chorzowie Memoriał Kamili Skolimowskiej, który jest zaliczany do cyklu Diamentowej Ligi. Organizatorzy pochwalili się wspaniałą nowiną.

To była cudowna niedziela ze sportem na najwyższym poziomie. Do Chorzowa przyjechały wielkie gwiazdy lekkiej atletyki. Kibice mogli zobaczyć w akcji takie sławy jak Armand Duplantis czy Ryan Crouser.

Podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej sypnęło znakomitymi rezultatami. M.in. Norweg Jakob Ingebrigtsen ustanowił rekord Europy w biegu na 1500 metrów.

Z bardzo dobrej strony pokazali się także reprezentanci Polski. Ewa Swoboda po raz pierwszy w karierze zeszła poniżej 11 sekund w biegu na 100 metrów (więcej tutaj). Natomiast Natalia Kaczmarek okazała się najlepsza w wyścigu na 400 metrów.

Doskonała organizacja, świetna obsada i wyniki oraz wysoki poziom przełożyły się na ocenę ogólną chorzowskich zawodów. Federacja lekkoatletyczna World Athletics wystawiła Memoriałowi Kamili Skolimowskiej najwyższą notę spośród wszystkich mitingów rozegranych w 2023 roku.

"Jesteśmy najlepsi. Właśnie ukazał się ranking najlepszych w tym roku mityngów na świecie, i wiecie co, nasz Memoriał uzyskał pierwsze miejsce: najlepsza obsada na świecie, najlepsze rezultaty na świecie, najlepszy łączny wynik na świecie. To jest historyczny moment" - napisali organizatorzy Memoriału na Twitterze.

Chorzowska impreza uzyskała 95390 punktów w najnowszym notowaniu rankingu World Athletics. Memoriał Kamili Skolimowskiej znalazł się m.in. przed mityngami Bislett Games w Oslo i Meeting de Paris na Stade Charlety rozgrywanym we francuskiej stolicy.

Czytaj także: Świątek na tronie, nowe nazwisko w elicie. Zobacz ranking WTA po Wimbledonie W końcu dobre wieści dla Huberta Hurkacza. Jest ranking ATP po Wimbledonie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zatańczyli przed... selekcjonerem. I ten komentarz!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy oglądasz Memoriał Kamili Skolimowskiej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)