MŚ. Natalia Kaczmarek nie dała żadnych szans rywalkom

Natalia Kaczmarek bez problemu awansowała do półfinału biegu na 400 metrów na mistrzostwach świata. Polka wygrała swój bieg eliminacyjny i pokazała, że w Budapeszcie może walczyć nawet o medal!

Tomasz Skrzypczyński
Natalia Kaczmarek Getty Images / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
Z Budapesztu - Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Natalia Kaczmarek przyjechała do Budapesztu z piątym wynikiem na światowych listach w tym sezonie i z pewnością jest w gronie zawodniczek, które mogą wywalczyć medal w biegu indywidualnym na 400 metrów.

Niedzielne eliminacje tylko nas w tym utwierdziły.

Polkę, która oszczędzała siły i nie wystartowała w sztafecie mieszanej 4x400 metrów, zobaczyliśmy już w pierwszej serii. I wygrała ją zdecydowanie, choć na ostatnich 50 metrach wyraźnie oszczędzała siły!

Kaczmarek uzyskała bardzo dobry czas 50,02 s. To pokazuje, że w Budapeszcie może nie tylko stanąć na podium, ale też pobić rekord Polski Ireny Szewińskiej (49,28 s).