"To musimy wyciąć". Nie uwierzysz, co Małachowski powiedział o polskich kulomiotach

Zarówno Konrad Bukowiecki, jak i Michał Haratyk w ostatnich latach nie odgrywają ważnych ról w pchnięciu kulą. Temat ten w podcaście "W cieniu sportu" w Przeglądzie Sportowym Onet poruszył Łukasz Kadziewicz. A gość Piotr Małachowski był bezlitosny.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Na zdjęciu od lewej: Konrad Bukowiecki i Piotr Małachowski Getty Images / Jaap Arriens/NurPhoto - Facebook/Przegląd Sportowy / Na zdjęciu od lewej: Konrad Bukowiecki i Piotr Małachowski
W ostatnim czasie występy polskich kulomiotów są dalekie od ideału. A przecież jeszcze niedawno Tomasz Majewski raz po raz zdobywał medale dla Biało-Czerwonych. Jednak po zakończeniu kariery próżno szukać jego następcy.

Co prawda są Konrad Bukowiecki czy Michał Haratyk, ale obaj nie nawiązali do sukcesów Majewskiego. Pierwszy z wymienionych zdobył ostatnio złoty medal podczas Uniwersjady 2023.

O to, co się dzieje z polską kulą zapytany został Piotr Małachowski przez Łukasza Kadziewicza w podcaście "W cieniu sportu". Ma on na swoim koncie wiele medali zdobytych w rzucie dyskiem. Jego kariera również dobiegła już końca.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy

- Panowie nawet w finale damskim mieliby problem - wypalił Małachowski.

- To musimy wyciąć - odpowiedział na słowa byłego polskiego lekkoatlety Kadziewicz, który nie mógł przestać się śmiać.

Następnie na poważnie już Małachowski zabrał się za analizę polskich kulomiotów. I nie ma wątpliwości, że ich problemem jest zdrowie. W ostatnich latach zarówno Bukowiecki, jak i Haratyk zmagali się z różnymi kontuzjami, który nie pozwalały im bić się o najwyższe miejsca.

Przeczytaj także:
Nowy rekord świata! Wynik Duplantisa to jakiś kosmos

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×