Mateusz Borkowski poza półfinałem HMŚ

Mateusz Borkowski zajął ostatnie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i odpadł z rywalizacji 800 metrów na Halowych Mistrzostw Świata.

Tomasz Skrzypczyński
Mateusz Borkowski Getty Images / Na zdjęciu: Mateusz Borkowski
Źle rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Świata w Glasgow dla lekkoatletycznej reprezentacji Polski.

Najpierw w eliminacjach 800 metrów kobiet przepadły Angelika Sarna i Anna Wielgosz (choć druga z nich pobiła rekord życiowy), a na tym samym dystansie wśród mężczyzn odpadł Mateusz Borkowski.

Halowy wicemistrz Europy z 2021 roku ruszył spokojnie, jednak już na pierwszym okrążeniu doszło do jego starcia z jednym z rywali, przez co na moment stracił rytm.

Być może to miało wpływ na dalsze losy biegu, ponieważ Borkowski został z tyłu i w końcówce wyraźnie stracił dystans do przeciwników.

Polak zajął ostatecznie ostatnie, szóste miejsce ze słabym czasem 1:48,07 s, oczywiście bez jakichkolwiek szans na awans do półfinału.