Gwiazda kadry Polski bez ogródek po tym, co stało się w Glasgow

- Jest mi cholernie przykro - przyznała Justyna Święty-Ersetic po odpadnięciu polskiej sztafety 4x400 metrów w eliminacjach Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow. Do awansu zabrakło około pół sekundy.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Justyna Święty-Ersetic Getty Images / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic
Choć polska sztafeta kobiet przyleciała na Halowe Mistrzostwa Świata w zmienionym i eksperymentalnym składzie, sprinterki liczyły co najmniej na awans do finału, podobnie jak kibice.

Ze względu na rezygnacje z występu w sezonie halowym wielu uznanych zawodniczek (m.in. Natalii Kaczmarek i Anny Kiełbasińskiej), trener Aleksander Matusiński nie miał wielkiego wyboru i postawił na mieszankę doświadczenia z młodością.

Obok Justyny Święty-Ersetic i Mariki Popowicz-Drapały w eliminacjach zobaczyliśmy także Annę Gryc i Kingę Gackę. I choć Polki uzyskały czas 3,28,80 s, który do tej pory zawsze dawał awans do finału, tym razem tak się nie stało.

Polki zajęły w swojej serii czwarte miejsce i zajęły w klasyfikacji ósmą pozycję.

- Nie przyjechałyśmy tu po ósme miejsce, ale po finał. Jesteśmy po prostu zawiedzione - mówiła w TVP Sport rozgoryczona Marika Popowicz-Drapała, która na pierwszej zmianie spisała się bardzo dobrze i przyprowadziła sztafetę na pierwszej pozycji.

- Nie na taki bieg dzisiaj liczyłam. Dużo osób powie, że oczekiwało ode mnie więcej. Mam nadzieję, że latem będzie lepiej - dodawała Kinga Gacka.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ależ kontra! Wystarczyło tylko jedno podanie

Znakomity międzyczas na ostatniej zmianie zanotowała Justyna Święty-Ersetic (50,89 s - czwarty najlepszy czas całych eliminacji). Doświadczona sprinterka, która w Glasgow wróciła w dobrym stylu do startów po dłuższej przerwie nie zamierzała się jednak z tego cieszyć.

- Jest mi cholernie przykro, że się nie udało. Od początku wspominałam, że tą sztafetę stać co najmniej na finał. Niestety, wyszło tak a nie inaczej - przyznała rozczarowana multimedalistka światowych imprez.

Dodajmy, że do finału awansowała za to polska sztafeta 4x400 metrów mężczyzn.

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×