Ile medali dla polskich lekkoatletów na igrzyskach? Jest prognoza

Brytyjski miesięcznik "Athletics Weekly" prognozuje, że polscy lekkoatleci zdobędą na igrzyskach olimpijskich w Paryżu znacznie mniej medali niż przed trzema laty w Tokio. Znamy szczegóły ich rokowań.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek WP SportoweFakty / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek
To było niesamowite. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio polscy lekkoatleci zdobyli aż dziewięć medali. Oprócz prognozowanych i oczekiwanych miejsc na podium w rzucie młotem (Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Anita Włodarczyk i Malwina Kopron) czy sztafety kobiet 4x400 metrów (srebro), Biało-Czerwoni sprawili kilka pozytywnych niespodzianek.

Po sensacyjne złoto sięgnął m.in. Dawid Tomala w chodzie czy sztafeta mikst 4x400 metrów. Do tego srebro wywalczyła Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem i Patryk Dobek w biegu na 800 metrów.

Wiele byśmy dali, by podczas tegorocznych igrzysk w Paryżu było podobnie.

Na to niestety szanse są niewielkie, choć oczywiście nie jest to nierealne.

Brytyjski miesięcznik "Athletics Weekly" prognozuje, że na tegorocznych igrzyskach nasi lekkoatleci zdobędą "tylko" trzy krążki, a wszystkie wywalczymy w rzucie młotem.

Po złoto ma sięgnąć Wojciech Nowicki, a po brązowe medale Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek.

Czwarte miejsce w biegu na 400 metrów ma zająć Natalia Kaczmarek, a szóste Ewa Swoboda w biegu na 100 metrów, podobnie jak Adrianna Sułek-Schubert w siedmioboju i sztafeta mikst 4x400 m.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia.

ZOBACZ WIDEO: Karetka na boisku, a piłkarze... dalej grali. Kuriozalne sceny na meczu
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×