Jest kadra Polski na MŚ. Są wielkie gwiazdy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: polska sztafeta 4x400 kobiet
Getty Images / / Na zdjęciu: polska sztafeta 4x400 kobiet
zdjęcie autora artykułu

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił kadrę Biało-Czerwonych na mistrzostwa świata sztafet, które w dniach 4-5 maja odbędą się na Bahamach. To kluczowa impreza jeśli chodzi o kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

W tym artykule dowiesz się o:

We wtorek reprezentacja Polski w sprintach udaje się na zgrupowanie klimatyczne do Miami, aby jak najlepiej przygotować się do startu na mistrzostwach świata sztafet w Nassau na Bahamach (4-5 maja). Dlaczego to tak istotne w roku igrzysk czy mistrzostw Europy?

To bowiem właśnie tam trzeba będzie walczyć w ogóle o udział w igrzyskach w Paryżu.

O surowym regulaminie i o tym, jak trudne będą to zawody, więcej pisaliśmy TUTAJ.

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił właśnie kadrę Biało-Czerwonych. W składzie możemy znaleźć wielkie gwiazdy, jak Ewa Swoboda (4x100 m), Justyna Święty-Ersetic czy Natalia Kaczmarek (4x400 i mix).

ZOBACZ WIDEO: Co dalej ze Szczęsnym? "Lewy" szczerze o jego końcu kariery

- Zawody na Bahamach traktujemy ze wszech miar priorytetowo. Najpierw lecimy na dwutygodniowe zgrupowanie aklimatyzacyjne organizowane w Miami, tak aby odpowiednio przygotować się do startu w innej strefie czasowej oraz warunkach klimatycznych. Ośrodek, do którego się udajemy wygląda imponująco. Mam nadzieję, że dobre warunku treningowe oraz logistycznie przyczynią się do sukcesów w Nassau i wszystkie sztafety znajdą się w czołowej "14" co da im przepustkę do Paryża - komentuje dla PZLA trener żeńskiej sztafety 4x400 metrów Aleksander Matusiński.

Dodajmy, że ze względu na problemy ze zdrowiem w MŚ nie pobiegnie Anna Kiełbasińska, dopiero od niedawna na 100 procent trenuje z kolei Kornelia Lesiewicz. Po urodzeniu dziecka do formy dochodzi za to Małgorzata Hołub-Kowalik.

Kadra reprezentacji Polski na MŚ sztafet:

4x100 m kobiet: Kryscina Cimanouska, Martyna Kotwiła, Magdalena Niemczyk, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda 4x100 m mężczyzn: Albert Komański, Przemysław Słowikowski, Oliwer Wdowik, Patryk Wykrota, Marek Zakrzewski, Łukasz Żok 4x400 m kobiet: Iga Baumgart-Witan, Aleksandra Formella, Kinga Gacka, Natalia Kaczmarek, Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz-Drapała, Justyna Święty-Ersetic 4x400 m mężczyzn: Igor Bogaczyński, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Mateusz Rzeźniczak, Daniel Sołtysiak, Maksymilian Szwed, Karol Zalewski 4x400 m mix: Natalia Kaczmarek, Marika Popowicz-Drapała, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Maksymilian Szwed, Karol Zalewski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
jotwu
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ktoś pyta ,a gdzie Kiełbasińska.Człowiecze,zapomniałeś,że ta pani odmówił startu w sztafecie?  
avatar
Ryszard Lewicki
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A gdzie Kiełbasińska? Może jakieś wyjaśnienie?