Rewelacja! Świetny początek sezonu Pii Skrzyszowskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
Getty Images / / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
zdjęcie autora artykułu

Pia Skrzyszowska zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 m przez płotki podczas mityngu Diamentowej Ligi w Dosze. W pierwszym starcie w sezonie Polka uzyskała czas zbliżony do rekordu życiowego.

W tym artykule dowiesz się o:

Pia Skrzyszowska bardzo udanie rozpoczęła sezon letni. Polka wystąpiła na mityngu Diamentowej Ligi w Dosze i uzyskała świetny czas.

Tegoroczna medalistka Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow zajęła na mecie trzecie miejsce z rezultatem 12,53 s - zaledwie dwie setne gorzej od jej rekordu życiowego.

To znakomity prognostyk przed jej kolejnymi startami i zaplanowanymi na początek czerwca mistrzostwami Europy w Rzymie. Najpierw czeka ją jednak obóz przygotowawczy w Turcji.

Bieg na 100 m przez płotki wygrała Ditaji Kambunji (12,49 s), przed Amerykanką Toneą Marshall (12,51 s).

Wydarzeniem zawodów był z pewnością wynik Brazylijczyka Alisona dos Santosa, który wygrał bieg na 400 m przez płotki w rewelacyjnym czasie 46,86 s. To kosmiczny wyczyn (pierwsze miejsce na światowych listach) jak na sam początek sezonu.

Trzeba też wspomnieć o wyniku Kennetha Bednarka w biegu na 200 metrów. Amerykanin wygrał z rewelacyjnym rezultatem 19,67 s, co jest nie tylko jego nowym rekordem życiowym, ale najlepszym wynikiem w tym roku na świecie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: To nie jest fake. Szalona parada bramkarza

Znakomity rezultat osiągnął także zwycięzca konkursu skoku w dal mężczyzn. Jamajczyk Carey McLeod wygrał z wynikiem 8,52 m, jednak dokonał tego przy zbyt silnie wiejącym wietrze (+5,2 m/s).

W biegach na 800 i 1500 metrów wystąpiły Agata Kołakowska i Aneta Lemiesz, które pełniły role pacemakerek.

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty