"Brawo Ewa!". Zobacz pierwsze zwycięstwo Swobody w sezonie letnim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / bieg Ewy Swobody
Twitter / Polsat Sport / bieg Ewy Swobody
zdjęcie autora artykułu

Ewa Swoboda zainaugurowała sezon olimpijski w indywidualnym wydaniu. Polka rozpoczęła z wysokiego C. Pierwsze metry biegu na 100 m nie były udane, jednak później 26-latka dała popis swoich umiejętności.

W tym artykule dowiesz się o:

W Ostrawie (Czechy) odbywał się mityng Zlata Tetra. Przypomnijmy, że w biegu na 400 metrów najlepsza okazała się Natalia Kaczmarek (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). W jej ślady poszła Ewa Swoboda.

Gwiazda reprezentacji Polski wreszcie rozpoczęła sezon letni w indywidualnym wydaniu. Z powodu drobnych problemów ze zdrowiem sprinterka nie mogła wystąpić w niedawnym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie.

W Ostrawie sprinterce problemy zdrowotne już nie przeszkadzały. Dobitnie pokazał to jej rezultat. 26-latka wygrała bieg na 100 metrów z czasem 11,05 s, choć początek rywalizacji nie był dla niej łatwy.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

- Trochę Ewa została w blokach, ale już zaczyna łapać rytm. Druga część dystansu zdecydowanie należy do Ewy Swobody. Brawo Ewa! - emocjonował się komentator Polsatu Sport (wideo z biegu możesz zobaczyć na końcu artykułu).

Dodajmy, że przed Swobodą intensywny okres. Na początku czerwca czeka ją walka o medal na mistrzostwach Europy w Rzymie, a na przełomie lipca i sierpnia igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty