Będzie medal igrzysk? Tylko spójrz, co zrobiła Polka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / polsatsport / Bieg Natalii Kaczmarek w Oslo
Twitter / polsatsport / Bieg Natalii Kaczmarek w Oslo

Rośnie forma Natalii Kaczmarek. Po raz pierwszy w tym sezonie Polka pobiegła na 400 metrów poniżej 50 sekund i zajęła 2. miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Zobaczcie imponujący bieg lekkoatletki.

Wielkimi krokami zbliżają się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Rzymie (7-12 czerwca), jedne z dwóch najważniejszych zawodów w tym sezonie.

Drugim będą igrzyska olimpijskie w Paryżu. Natalia Kaczmarek wystartuje w obu imprezach i w obu ma szansę na spektakularne wyniki.

Na nieco ponad tydzień przed zmaganiami we Włoszech Polka zaprezentowała wysoką formę podczas biegu na 400 metrów na mitingu Diamentowej Ligi w Oslo.

Kaczmarek, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej z Tokio, pobiegła w czasie 49,80 i zajęła 2. miejsce. To najlepszy wynik Polki w tym sezonie i piąty w karierze.

Lepsza od 26-latki okazała się tylko mistrzyni świata na tym dystansie Dominikanka Marileidy Paulino, która wygrała z wynikiem 49,30 (najlepszy w tym sezonie rezultat na świecie).