Poszedł na całość i trafił! Kapitalny rzut Nowickiego po złoto [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Joanna Fiodorow i Wojciech Nowicki
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Joanna Fiodorow i Wojciech Nowicki
zdjęcie autora artykułu

Przed ostatnią kolejką konkursu rzutu młotem na mistrzostwach Europy w Rzymie Wojciech Nowicki był trzeci. Jednak w decydującym momencie oddał kapitalną próbę, zapewniając sobie trzeci tytuł mistrza Starego Kontynentu.

Wojciech Nowicki jako pierwszy przekroczył granicę 80 metrów w konkursie młociarzy na mistrzostwach Europy w Rzymie. Mistrz olimpijski z Tokio uzyskał 80,14 m. Później jednak nie poprawiał tego rezultatu, a rywale nie próżnowali.

Węgier Bence Halasz (80,49 m) oraz Ukrainiec Mychajło Kochan (80,15 m) zepchnęli Polaka na trzecie miejsce. Gdy Nowicki wchodził do koła na ostatnią próbę, miał już zapewniony brąz. Ale - jak na wielkiego mistrza przystało - walczył do końca.

W ostatnim rzucie trafił idealnie! Młot poszybował na odległość 80,95 m. Reakcja jego trenerki Joanna Fiodorow mówi wszystko (film publikujemy poniżej).

Rzucający po Polaku Kochan i Halasz nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć (relacja z konkursu TUTAJ>>). Wojciech Nowicki po raz trzeci z rzędu, po ME w Berlinie (2018) oraz w Monachium (2022), zdobył złoto mistrzostw Europy. W dorobku ma także brąz z ME w Amsterdamie (2016).

Zobacz rzut po złoto Wojciecha Nowickiego

Czytaj także: To mogła zrobić tylko ona. Zobacz kapitalny finisz Polki na ME

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty