Była nadzieją na medal igrzysk. Dramat Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui
PAP / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui
zdjęcie autora artykułu

Sofia Ennaoui nie wystartuje w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Lekkoatletka przekazała, że przeszła konieczną operację.

W tym artykule dowiesz się o:

Problemy Sofii Ennaoui zaczęły się jeszcze podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Polka podczas biegu eliminacyjnego na 1500 metrów doznała urazu ścięgna Achillesa, dobiegła do mety, ale nie była w stanie walczyć o awans do wielkiego finału. - Na 200 metrów do mety tak mnie zaczęło boleć, że myślałam, czy nie zejść z bieżni. Tylko charakter pozwolił mi dobiec - mówiła wówczas.

Uraz był tym bardziej problematyczny, że Ennaoui nie miała zapewnionej kwalifikacji olimpijskiej, a więc musiała startować, aby z rankingu pojechać do Paryża. Niestety, wiemy już, że nie zobaczymy jej na najważniejszej imprezie czterolecia.

"Za mną operacja, która była dla mnie trudną, ale konieczną decyzją. Przez ostatnie lata z mniejszymi bądź większymi przerwami trenowałam z bólem. Bywały momenty cudowne takie jak medale Mistrzostw Europy czy 5 miejsce na Mistrzostwach Świata, ale reszta była okraszona: niepewnością, frustracją, smutkiem i łzami, z którymi na co dzień mierzyłam się sama" - napisała w sobotę za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"W tym wyjątkowym dla całego sportu roku będę trzymała kciuki za moje koleżanki i kolegów, którzy będą startowali na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu" - dodała.

Cały wpis dostępny jest poniżej:

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Aryna Sabalenka wróciła do treningów. Czas na trawę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty