Co za finisz! Polak wyrwał medal na ostatnich metrach [WIDEO]

Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: finisz biegu na 800 m podczas ME do lat 18

Łukasz Zaczyk został brązowym medalistą lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 18. W biegu na 800 metrów zajął trzecie miejsce, choć wydawało się, że dobiegnie na metę jako piąty.

Reprezentanci Polski doskonale spisują się podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 18, które rozgrywane są w Bańskiej Bystrzycy. W niedzielę zdobywanie medali dla Biało-Czerwonych rozpoczął Łukasz Zaczyk.

Przez znaczącą część dystansu biegu na 800 metrów Zaczyk zajmował miejsce z przodu stawki. Ale gdy zerwał się mocny finisz, Polak spadł na piątą lokatę i wydawało się, że będzie musiał obejść się smakiem jeśli chodzi o medal.

Ale reprezentant Polski nie złożył broni. Na ostatnich metrach popisał się kapitalnym finiszem i wręcz wyrwał brąz na linii mety z rąk rywala ze Słowenii. Wyprzedził go o zaledwie trzy setne sekundy, notując czas 1:53,60 s.

Po złoto sięgnął Matthew McKenna z Wielkiej Brytanii (1:52,91 s), a srebro wywalczył Aaron Ceballos z Hiszpanii (1:53,21 s).

To szósty medal dla Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy do lat 18 w Bańskiej Bystrzycy.