Polak biegł po medal. I ta ostatnia prosta. Co tam się stało?!

Twitter / Na zdjęciu: finał sztafety 4 x 400 m

Polska sztafeta 4 x 400 m mężczyzn była bliska zdobycia medalu na mistrzostwach świata do lat 20. Niestety, na ostatniej prostej pojawiły się problemy i nasi biegacze znaleźli się tuż za podium.

Zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata do lat 20, których gospodarzem była peruwiańska Lima. Polacy łącznie zdobyli cztery medale. Jako ostatnia na podium stanęła Wiktoria Gadajska, która w biegu na 400 m przez płotki sięgnęła po srebro.

Niewiele brakowało, a dorobek Biało-Czerwonych byłby jeszcze lepszy. Wiele wskazywało na to, że na podium stanie męska sztafeta 4 x 400 m. Polacy na ostatniej zmianie zajmowali trzecie miejsce, ale... nagle rozegrał się dramat.

Stanisław Strzelecki na ostatniej prostej wyraźnie osłabł. W końcu stało się najgorsze i wyprzedził go Jordan Gilbert z Australii. Niewiele też brakowało, a to samo zrobiłby Kyo Kikuta z Japonii, ale ostatecznie nasi biegacze ukończyli sztafetę na czwartej pozycji.

Polacy z pewnością byli mocno rozczarowani. Do medalu zabrakło tak niewiele. Nasza sztafeta wystartowała w składzie: Jakub Szarapo, Michał Kijewski, Jan Śmietanka i Stanisław Strzelecki.

Złoto zdobyli Amerykanie, a za ich plecami znaleźli się biegacze z Republiki Południowej Afryki i Australii. Mistrzowie ukończyli bieg z czasem 3:03,56.

Zobacz finał sztafet 4 x 400 m.