Znów zmiana decyzji. Polak jednak bez medalu!

PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Bartosz Górczak

Długo trzeba było czekać na oficjalne wyniki finału pchnięcia kulą na igrzyskach paralimpijskich Paryż 2024 w kategorii F53. Teraz wiemy, że nasz reprezentant będzie poza podium.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę w sesji porannej odbył się finał pchnięcia kulą na igrzyskach paralimpijskich Paryż 2024 w kategorii F53. W stawce był także Bartosz Górczak, który walczył o kolejny medal dla reprezentacji Polski.

Polak uzyskał wynik 8,41 metra i zajął czwarte miejsce. Najlepszy był Gruzin Giga Ochkhikidze, który ustanowił nowy rekord świata rezultatem 9,66 metra. Drugie miejsce zajął Marokańczyk Abdelillah Gani (9,22 m), a na najniższym stopniu podium uplasował się Irańczyk Alireza Mokhtari Hemami (8,69 m).

Po zawodach protest złożyły reprezentacje Polski oraz Iranu, o czym pisaliśmy TUTAJ. Dotyczyły one zwycięzcy oraz rekordzisty świata. Początkowo sędziowie przychylili się do tego protestu, dzięki czemu nasz reprezentant mógł cieszyć się z brązowego medalu.

To jednak nie koniec. Apelację od werdyktu złożyli także Gruzini. Na ostateczne wyniki trzeba było długo czekać. Dopiero po godzinie 16:30 pojawiła się ostateczna informacja. Przywrócona została kolejność sprzed protestu.

Tym samym mistrzem paralimpijskim został Gruzin Giga Ochkhikidze. Podium uzupełnili Marokańczyk oraz zawodnik z Iranu, a Bartosz Górczak został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

On to znowu zrobił! Polak z drugim złotem w Paryżu!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty