WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Adam Kszczot spotkał się z młodzieżą w Ostrowie Wlkp.

Adam Kszczot, który w przyszłym roku zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w środę gościł z wizytą w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim.
Dawid Bilski
Dawid Bilski

22-latek jest lekkoatletą, a jego koronna konkurencja to bieg na 800 metrów. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele osiągnięć, także w seniorskim gronie. Tylko w tym roku wywalczył złoty medal halowych mistrzostw Europy oraz Młodzieżowych mistrzostw Europy..Natomiast w mistrzostwach świata w wielkim finale ukończył rywalizację na szóstej pozycji.

Ostrowskiej młodzieży opowiadał o początkach swojej kariery. - Pochodzę z niewielkiej miejscowości w której stoi 25 domów. Moimi pierwszymi zawodami były imprezy rangi gminnej. Sukcesy do których doszedłem kosztowały mnie wiele wyrzeczeń. Treningi i zawody w ciągu roku pochłaniają około 200 dni w roku. Łatwiej jest mi policzyć te dni w których mam się okazję spotkać z moimi rodzicami. To cena jaką się płaci za bycie sportowcem - mówi Adam Kszczot.

Aktualnie biegacz przygotowuje się do startu na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. - Miesiące listopad i grudzień są dla mnie najintensywniejsze jeśli chodzi o treningi. Jednego miesiąca potrafię przebiec około 450 kilometrów. Pierwsze efekty mojej pracy powinny być widoczne około kwietnia, maja - mówił Adam Kszczot.

Ulubionym miejscem reprezentanta Polski do przygotowań jest ośrodek w Szklarskiej Porębie. - Tam często biegam w śniegu po kolana. To jest ciężka praca, którą sportowiec musi wytrzymać. Jeśli czegoś się podejmujemy to trzeba w to wiele zainwestować - opowiadał biegacz.

Młodzież korzystając z okazji zadawała lekkoatlecie pytania. Pytano między innymi o wagę sportowca, ulubiony rodzaj muzyki i czy zagraniczni komentatorzy sportowi radzą sobie z wymawianiem jego nazwiska.

Dodatkową atrakcję dla gościa przygotowali nauczyciele ostrowskiego gimnazjum. Adam Kszczot zmierzył się z zawodniczką UKS Basket Ostrów w konkursie rzutów osobistych do kosza, a także z linii 7 metrów próbował pokonać bramkarza zespołu piłkarzy ręcznych UKS Sparta Ostrów. W obu tych starciach górą byli młodzi ostrowianie.

Na koniec lekkoatleta wpisał się do księgi pamiątkowej szkoły. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych autografów i zdjęć.

4ed677fb0f061795751191.jpg
Pamiątkowe zdjęcie z Adamem Kszczotem po Londynie może okazać się niezwykle cenne.


Trenujesz bieganie? Sprawdź z jakich aplikacji do uprawiania sportu warto skorzystać, znajdziesz je TUTAJ.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×