46 Międzynarodowy Uliczny Bieg Niepodległości w Ostrowie

Marek Drzała z Legnicy został triumfatorem 46 Międzynarodowego Ulicznego Biegu Niepodległości, który rozegrany został w Ostrowie Wielkopolskim. 32-letni biegacz dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 31 minut i 21 sekund.

Dawid Bilski

Recepta na zwycięstwo w ostrowskiej imprezie okazała się prosta. - Przed biegiem założyłem sobie żeby od początku narzucić mocne tempo. Zaryzykowałem z nadzieją, że rywale nie dotrzymają mi kroku i opłaciło się. W Ostrowie startowałem po raz pierwszy - mówił Marek Drzała.

Najlepsza wśród kobiet okazała się także przedstawicielka Dolnego Śląska, Agnieszka Ciołek z Wrocławia.

Na starcie tego biegu pojawiło się 238 uczestników, co jest jego rekordem pod względem frekwencji. Każdy z zawodników za udział otrzymał pamiątkowy medal. Organizatorami niedzielnej rywalizacji była Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Klub Sportowy "Maraton Ostrów". Celem biegu było uczczenie 90. rocznicy odzyskania niepodległości oraz popularyzacja biegów ulicznych.