Dwóch Polaków w finale skoku w dal na ME, Tymińska 13. po sześciu konkurencjach

Dwóch Polaków zakwalifikowało się do 12-osobowego finału skoku w dal na mistrzostwach Europy w Zurychu. Karolina Tymińska plasuje się w drugiej dziesiątce po sześciu konkurencjach siedmioboju.

Piotr Ziemka

Tomasz Jaszczuk w eliminacjach skoczył 7 metrów i 83 centymetry. Taki wynik dał mu szóste miejsce. Na dziesiątej pozycji uplasował się Adrian Strzałkowski, któremu zmierzono 7,80. Najlepiej spisał się Grek Louis Tsatoumas (8,19). Kolejne miejsca zajęli: Eusebio Caceres (8,05), mistrz olimpijski z Londynu - Greg Rutherford (8,03) i Christian Reif (8,02). Ten ostatni zdobył złoty medal mistrzostw Europy 2012.

Po sześciu konkurencjach siedmioboju prowadzi Antoinette Nana Djimou. Druga jest Nadine Broersen, a trzecia - Nafissatou Thiam. 13. lokatę zajmuje Karolina Tymińska. Ostatnią konkurencją będzie bieg na 800 metrów.