Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Januszewski: Polscy lekkoatleci czują się pokrzywdzeni, ale to oni wybierają działaczy (wideo)

- Związek dobrze przygotowuje sportowców, którzy oprócz stypendiów mają zapewnione prawie wszystko. A co najważniejsze, jest to ich pasja, za którą otrzymują pieniądze - powiedział Paweł Januszewski.
 Redakcja
Redakcja


Źródło: TVN24/x-news

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
TVN24/x-news

Komentarze (2):

 • wislok Zgłoś komentarz
  Januszewski mówi o wierzchołku-a tu mamy taką Jóźwik- która musiała dokonywać wyboru- bułka czy jogurt?? To jest rzeczywistość. Myślę,że młodzież w USA ma lepiej. Mówi
  Czytaj całość
  sponsorzy- spójrzmy kto wspiera polski sport- o ile jest wspierany- to są rodzime firmy. Dlatego w interesie Polski jest stworzenie takich warunków by polska myśl technologiczna, innowacyjna mogła się rozwijać,a co za tym powstawały koncerny, które mogły by wspierać ten sport. Państwo może także dać ulgi podatkowe podmiotom wspierających sport. W USA jak w innych krajach sport jest wspierany przez Państwo tylko pośrednio. Tak polityka, ekonomia, gospodarka łączą się ze sportem- tylko trzeba widzieć te związki gdy podejmuje się decyzje na odpowiednim szczeblu i jaki kierunek polityki się kreuje.
  • Szymonn Zgłoś komentarz
   Co do opieki nad największymi naszymi gwiazdami to pan Paweł ma rację. Mają praktycznie wszystko. Oczywiście to w dużej mierze dzięki sponsorom, ale mogą być pewni, że niczego nie
   Czytaj całość
   zabraknie. Gorzej z młodzieżą. To nie jest tak łatwo znaleźć sponsora młodemu zawodnikowi. A co do narzekanie, to by się trochę znalazło. Oczywiście szkolenie młodzieży to nie tylko kwestia należąca do związku, ale i do ministerstwa. To jak wyglądają obiekty u nas w kraju, oraz miejsca szkoleniowe. Legendarna Spała i co poza tym. Wałcz, Szklarska Poręba i parę innych. Ileż to wspaniałych miejsc znalazł Jan Mulak twórca naszego Wunderteamu. Wiele z nich zostało zapomnianych. Następna sprawa to szkolenie. Konkretnie w wielu przypadkach stare metody treningowe. Masowe szkolenie w takim samym stylu jak 10 czy 20 lat temu. Kto zdoła się wybić to może trafi do lepszego klubu i trenera. A jak nie to trudno. Kolega biegający na 5000m postanowił zmienić treningi, a także dietę. Odszedł od swojego trenera i efekt był taki, że z pomocą innych specjalistów udało mu się awansować na mistrzostwa Europy juniorów. To pokazuje jak wiele talentów jest nieodkrywanych w pełni. Te mistrzostwa pokazały, że talentów u nas nie brakuje. A ileż znakomitych młodych zawodników tam nie było. Potencjał mamy ogromny, tylko najpierw czas na zmiany.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×