Kszczot, Małachowski i Urbanek w czołowej trójce mityngu Diamentowej Ligi

Ośmioro polskich lekkoatletów wzięło udział w mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. Najwyżej z grona biało-czerwonych uplasowali się Adam Kszczot i Piotr Małachowski.

Piotr Ziemka

W rzucie dyskiem zwyciężył Robert Harting, który uzyskał 67 metrów i 57 centymetrów. W czołowej trójce tej konkurencji znalazło się dwóch biało-czerwonych. Drugi był Piotr Małachowski (64,98), a trzeci - Robert Urbanek (64,27). W klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi prowadzi Małachowski z dorobkiem osiemnastu punktów. Harting zdobył 12 pkt i plasuje się na drugiej pozycji.

W programie mityngu w Birmingham zabrakło biegu na 800 metrów mężczyzn, ale mimo to w rywalizacji uczestniczyli Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Tym razem wzięli oni udział w biegu liczącym 600 metrów. Pierwsze miejsce zajął mistrz olimpijski w wyścigu na dwa okrążenia - David Rudisha. Reprezentant Kenii uzyskał czas 1:13,71. Drugiemu na mecie Kszczotowi zmierzono 1:14,69. Trzecią lokatę wywalczył Andre Olivier (Republika Południowej Afryki). Czwarty finiszował Lewandowski.

Na piątej pozycji w skoku wzwyż sklasyfikowany został Wojciech Theiner (2,24). Zwycięzcą został Mutaz Essa Barshim (2,38). Bohdan Bondarenko również zaliczył wysokość 2,38. Ukrainiec poprzeczkę zawieszoną na 2,28 przeskoczył jednak w drugiej próbie. Barshim dokonał tego za pierwszym razem i to on został zwycięzcą.

Ósmą lokatę w biegu na dwie mile wywalczyła Renata Pliś. Wygrała Mercy Cherono z Kenii. Dwunasty w zmaganiach na 3000 metrów z przeszkodami był Krystian Zalewski. Siedem czołowych miejsc zajęli Kenijczycy. Najlepiej spisał się Jairus Kipchoge Birech. Biegu na 800 metrów nie ukończyła Angelika Cichocka.

Następny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się w czwartek 28 sierpnia w Zurychu.