Polacy nominowani do tytułów Lekkoatletów Roku 2014

Trójka polskich lekkoatletów została wyróżniona przez serwis European Athletics i znalazła się w gronie nominowanych do tytułów Lekkoatletów Roku 2014.

Łukasz Żaguń
Do grona wyróżnionych trafili młociarka Anita Włodarczyk, polski specjalista w biegu na 800m Adam Kszczot i kulomiot Konrad Bukowiecki. Dla Włodarczyk (nominowana jest w kategorii: Lekkoatletka Roku) był to kolejny bardzo udany sezon. Polka została mistrzynią Europy, a w sierpniu na stadionie w Berlinie poprawiła rekord świata. Ponadto, nasza młociarka zajęła też pierwsze miejsce w Pucharze Interkontynentalnym w Marrakeszu.
Udane starty ma również za sobą Kszczot (nominowany w kategorii: Lekkoatleta Roku). Polski biegacz najpierw wywalczył drugie miejsce na dystansie 800m w halowych mistrzostwach świata w Sopocie, by potem sięgnąć również po złoty medal w mistrzostwach Europy. W Pucharze Interkontynentalnym zajął natomiast trzecie miejsce.

Z kolei Bukowiecki (nominowany w kategorii: Wschodząca Gwiazda Lekkoatletyki) zdobył w tym roku złoty medal mistrzostw świata juniorów w pchnięciu kulą. Ma on też na swoim koncie mistrzostwo olimpijskie młodzieży.

Na naszych lekkoatletów głosować można za pomocą Facebooka do 3 października. Nagrody dla zawodników zostaną wręczone podczas gali European Athletics Golden Tracks w Baku 11 października.