Angelika Cichocka ze srebrnym medalem. Katarzyna Broniatowska tuż za podium!

Angelika Cichocka zdobyła kolejny medal dla Polski podczas HME w Pradze. Polka w biegu na 1500m wywalczyła srebro. Tuż za podium uplasowała się Katarzyna Broniatowska.

Łukasz Żaguń
Ostatni dzień zmagań lekkoatletów podczas halowych mistrzostw Europy w Pradze jest wyjątkowo udany dla naszych reprezentantów. Po tym jak Marcin Lewandowski sięgnął po złoty medal w biegu na 800m, na podium wskoczyła również Angelika Cichocka. Ona z kolei wywalczyła dla biało-czerwonej kadry srebrny krążek.
Polska biegaczka zaliczana była do grupy lekkoatletów, z którymi wiązano medalowe nadzieje. Cichocka wytrzymała ciśnienie, dzięki czemu mogła cieszyć się jednym z największych sukcesów w jej dotychczasowej karierze.

W walce o medale w niedzielnym biegu na 1500m liczyły się właściwie tylko cztery zawodniczki, w tym dwie Polki. To napawało kibiców optymizmem, bo z każdym kolejnym metrem mogli utwierdzać się w przekonaniu, że któraś z naszych reprezentantek sięgnie po medal, a może nawet uda się to zarówno Cichockiej jak i Broniatowskiej. Ostatecznie jednak ta druga na ostatnich metrach nie wytrzymała trudów biegu i musiała obejść się smakiem.

Jak na razie Polacy w Pradze zdobyli trzy brązowe medale oraz po jednym złotym i srebrnym.