Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Diamentowa Liga 2015 rozpoczęta: Lisek piąty, 6. lokaty Kasprzyckiej i Glanc

W Ad-Dausze odbył się pierwszy mityng Diamentowej Ligi 2015. Wzięło w nim udział czworo polskich reprezentantów. Najwyżej z nich sklasyfikowano Piotra Liska.
Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

W skoku o tyczce zwyciężył Konstadinos Filippidis, który triumfował z wynikiem 5,75 metra. Piotr Lisek uplasował się na piątej pozycji. Polak za pierwszym razem przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,50 metra i trzykrotnie strącił 5,60.


Szósta w skoku wzwyż była Justyna Kasprzycka (1,91 metra) Wygrała Airine Palsyte (1,94). Na szóstym miejscu w rzucie dyskiem została sklasyfikowana Żaneta Glanc, która uzyskała wynik 62 metry i 15 centymetrów. Najlepsza była Sandra Perkovic (68,10). Dla tej Chorwatki to 22. zwycięstwo w mityngu Diamentowej Ligi. Jedyną kobietą, która ma więcej triumfów jest Valerie Adams. Reprezentantka Nowej Zelandii ma w dorobku 24 wygrane w pchnięciu kulą.

Dwunasta do mety biegu na 1500 metrów dobiegła Renata Pliś (4.09,63). Najlepiej spisała się Dawit Seyaum z Etiopii (4.00,96).

Najbardziej wartościowy rezultat dnia wywalczył reprezentant Kuby Pedro Pablo Pichardo. W trójskoku skoczył on 18 metrów i 6 centymetrów. Tylko dwóch ludzi ma lepsze rekordy życiowe - Jonathan Edwards (18,29) oraz Kenny Harrison (18,09).

W biegu na 100 metrów mężczyzn wszystkich rywali pokonał Justin Gatlin, któremu zmierzono czas 9.74. Poniżej 10 sekund pobiegł też inny Amerykanin - Mike Rodgers (9.96). Natomiast pchnięcie kulą mężczyzn wygrał David Storl (21,51). Drugą lokatę zajął Reese Hoffa (21,30), trzecią zaś - Ryan Whiting (21,06).

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • yes Zgłoś komentarz
  Wynik na setkę i wyniki trójskoku zrobiły na mnie wrażenie. Inni jeszcze się rozkręcą.
  • Szymonn Zgłoś komentarz
   warto również wspomnieć o tym, że granicę 18 przekroczył we wczorajszym konkursie Christian Taylor -18.04m. To pierwszy przypadek w historii, aby w jednym konkursie dwóch zawodników
   Czytaj całość
   pokonało granicę 18 metrów. Tylko w 1995 roku dwukrotnie pokonano granicę 18 metrów. A poza tym były to jednorazowe wyniki. A oczywiście tego wyczynu dokonał Jonathan Edwards. Zresztą w 1995 miał jeszcze jeden skok powyżej 18m. A było to legendarne 18.43 m. Tylko niestety ze zbyt silnym wiatrem i wynik nie może zostać uznany jako rekord świata.
   • Michał W. Zgłoś komentarz
    Chciałoby się powiedzieć "pierwsze koty za płoty", ale jednak 5 miejsce Piotra Liska z b. przeciętnym wynikiem 5,50 rozczarowuje; Miejmy nadzieję, że forma naszych lekkoatletów będzie
    Czytaj całość
    rosła ze startu na start.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×