Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

MŚ 2015 w Pekinie: Program zawodów. Zobacz, kiedy startują Polacy

Już w sobotę startują mistrzostwa świata w lekkoatletyce w Pekinie. Przedstawiamy szczegółowy program tej imprezy. Zobacz, kiedy do akcji wkroczą reprezentanci Polski!
Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń

Polscy przedstawiciele świata lekkoatletyki w Pekinie mają co najmniej kilka szans medalowych. Zdecydowanie największe nadzieje wiąże się z występami Pawła Fajdka, Anity Włodarczyk i Piotra Małachowskiego. Cała wymieniona trójka przewodzi obecnie na światowych listach.


Nie bez szans na medal są też też Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, a także nasi 800-metrowcy - Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Kto wie, może w Pekinie z formą trafi też Tomasz Majewski.

Program MŚ 2015 w Pekinie:

22 sierpnia (sobota) - godziny czasu polskiego:

Sesja poranna:
1:35 maraton mężczyzn
3:00 siedmiobój - 100m przez płotki (K. Tymińska)
3:30 rzut młotem mężczyzn - gr. A - kwalifikacje (ewentualnie P. Fajdek, W. Nowiński)
4:10 pchnięcie kulą kobiet (P. Guba)
4:20 siedmiobój - skok wzwyż (K. Tymińska)
4:25 bieg na 3000m z przeszkodami mężczyzn (Krystian Zalewski)
4:55 rzut młotem mężczyzn -  gr. B - kwalifikacje (ewentualnie P. Fajdek, W. Nowicki)
5:15 bieg na 1500m kobiet (A. Cichocka, S. Ennaoui, R. Pliś)
5:50 bieg na 800m mężczyzn (A. Kszczot, M. Lewandowski, A. Kuciapski)
6:40 bieg na 100 m mężczyzn

Sesja popołudniowa:
12:30 siedmiobój - pchnięcie kulą (K. Tymińska)
12:35 bieg na 400m przez płotki mężczyzn (P. Dobek)
12:40 skok o tyczce mężczyzn (P. Wojciechowski, P. Lisek, R. Sobera)
13:10 trójskok kobiet
13:20 bieg na 100m mężczyzn
14:05 pchnięcie kulą kobiet - finał (ew.P. Guba)
14:15 siedmiobój - bieg na 200m (K. Tymińska)
14:50 bieg na 10 000m mężczyzn - finał

23 sierpnia (niedziela):

Sesja poranna:
2:30 chód na 20 km mężczyzn - finał
3:00 siedmiobój - skok w dal (K. Tymińska)
3:10 bieg na 100m kobiet
4:05 pchnięcie kulą mężczyzn (T. Majewski, K. Bukowiecki)
4:25 biega na 400m przez płotki kobiet (J. Linkiewicz)
4:50 siedmiobój - oszczep (K. Tymińska)
5:10 bieg na 400m mężczyzn
6:00 bieg na 100m kobiet
6:05 siedmiobój - oszczep - gr. A (ewentualnie K. Tymińska)

Sesja popołudniowa:
12:30 rzut młotem mężczyzn - finał (ewentualnie P. Fajdek, W. Nowicki)
12:40 bieg na 400m przez płotki mężczyzn - półfinały (ewentualnie P. Dobek)
13:10 bieg na 100m mężczyzn - półfinały
13:30 pchnięcie kulą mężczyzn - finał (ew. T. Majewski, K. Bukowiecki)
13:40 siedmiobój - bieg na 800m (K. Tymińska)
14:15 bieg na 800m mężczyzn - półfinały (ewentualnie A. Kszczot, M. Lewandowski, A. Kuciapski)
14:45 bieg na 1500m kobiet - półfinały (ewentualnie R. Pliś, S. Ennaoui, A. Cichocka)
15:15 bieg na 100m mężczyzn - finał

24 sierpnia (poniedziałek):

Sesja poranna:
3:30 skok o tyczce kobiet
3:35 rzut dyskiem kobiet
3:45 bieg na 3000m z przeszkodami kobiet
4:00 skok w dal mężczyzn
4:45 bieg na 400m kobiet (P. Wyciszkiewicz, I. Baumgart, M. Hołub)
4:55 rzut dyskiem kobiet

Sesja popołudniowa:
13:00 rzut oszczepem mężczyzn - gr. A (ewentualnie M. Krukowski)
13:05 skok o tyczce mężczyzn - finał (ewentualnie P. Wojciechowski, P. Lisek, R. Sobera)
13:10 bieg na 400m przez płotki - półfinały (ewentualnie J. Linkiewicz)
13:30 trójskok kobiet - finał
13:40 bieg na 100m kobiet - półfinały
14:05 bieg na 400m mężczyzn - półfinały
14:25 rzut oszczepem mężczyzn - gr. B (ewentualnie M. Krukowski)
14:35 bieg na 10 000 m kobiet - finał
15:15 bieg na 3000m z przeszkodami - finał (ewentualnie Krystian Zalewski)
15:35 bieg na 100m kobiet - finał

25 sierpnia (wtorek): 

Sesja popołudniowa:
13:00 rzut dyskiem kobiet - finał
13:05 bieg na 400m kobiet - półfinały (ewentualnie P. Wyciszkiewicz, I. Baumgart, M. Hołub)
13:25 skok w dal mężczyzn - finał
13:30 bieg na 200m mężczyzn (Karol Zalewski)
14:25 bieg na 400m przez płotki mężczyzn - finał (ewentualnie P. Dobek)
14:35 bieg na 1500m kobiet - finał (ewentualnie R. Pliś, A. Cichocka, S. Ennaoui)
14:55 bieg na 800m mężczyzn - finał (ewentualnie M. Lewandowski, A. Kszczot, A. Kuciapski)

26 sierpnia (środa):

Sesja poranna:
3:30 rzut młotem kobiet - kwalifikacje gr. A (ewentualnie A. Włodarczyk, M. Kopron, J. Fiodorow)
3:35 bieg na 5000m mężczyzn
4:00 trójskok mężczyzn
4:25 bieg na 800 m kobiet (ewentualnie A. Cichocka, S. Ennaoui, J. Jóźwik)
4:55 rzut młotem kobiet - kwalifikacje gr. B (ewentualnie A. Włodarczyk, M. Kopron, J. Fiodorow)
5:20 bieg na 110m przez płotki mężczyzn (A. Noga)

Sesja popołudniowa:
13:00 skok o tyczce kobiet - finał
13:05 rzut oszczepem mężczyzn - finał (ewentualnie M. Krukowski)
13:15 bieg na 200m kobiet (A. Kiełbasińska, M. Jeschke)
14:10 bieg na 400m przez płotki kobiet - finał (J. Linkiewicz)
14:30 bieg na 200m mężczyzn - półfinały (ewentualnie Karol Zalewski)
15:00 bieg na 3000 m z przeszkodami kobiet - finał
15:25 bieg na 400m mężczyzn - finał

27 sierpnia (czwartek):

Sesja poranna:
3:30 dysk mężczyzn - kwalifikacje gr. A (ewentualnie P. Małachowski, R. Urbanek)
3:35 skok wzwyż kobiet (K. Lićwinko)
3:40 bieg na 5000m kobiet
4:20 skok w dal kobiet
4:35 bieg na 1500m mężczyzn
4:50 rzut dyskiem mężczyzn - kwalifikacje gr. B (ewentualnie P. Małachowski, R. Urbanek)
5:15 bieg na 100m przez płotki kobiet (K. Kołeczek)

Sesja popołudniowa:
13:00 rzut młotem kobiet - finał (ewentualnie A. Włodarczyk, M. Kopron, J. Fiodorow)
13:05 bieg na 110m przez płotki mężczyzn - półfinały (ewentualnie A. Noga)
13:10 trójskok mężczyzn - finał
13:35 bieg na 200m kobiet - półfinały (A. Kiełbasińska, M. Jeschke)
14:05 bieg na 800 m kobiet - półfinały (A. Cichocka, J. Jóźwik, S. Ennaoui)
14:40 bieg na 400m kobiet - finał (ewentualnie P. Wyciszkiewicz, I. Baumgart, M. Hołub)
14:55 bieg na 200m mężczyzn - finał (ewentualnie Karol Zalewski)

28 sierpnia (piątek):

Sesja poranna:
2:30 chód na 20km kobiet - finał (A. Dygacz)
3:00 dziesięciobój - bieg na 100m (P. Wiesiołek)
3:45 skok wzwyż mężczyzn (S. Bednarek)
4:05 dziesięciobój - skok w dal (P. Wiesiołek)
5:55 dziesięciobój - pchnięcie kulą (P. Wiesiołek)

Sesja popołudniowa:
10:15 dziesięciobój - skok wzwyż (P. Wiesiołek)
13:00 oszczep kobiet - kwalifikacje gr. A (ewentualnie M. Andrejczyk)
13:25 bieg na 100m przez płotki kobiet - półfinały (ewentualnie K. Kołeczek)
13:50 skok w dal kobiet - finał
13:55 bieg na 1500m mężczyzn - półfinały
14:20 dziesięciobój - bieg na 400m (P. Wiesiołek)
14:25 rzut oszczepem kobiet - kwalifikacje gr. B (ewentualnie M. Andrejczyk)
15:00 bieg na 200m kobiet - finał (ewentualnie A. Kiełbasińska, M. Jeschke)
15:20 bieg na 110m przez płotki mężczyzn - finał (ewentualnie A. Noga)
15:35 bieg na 100m przez płotki kobiet - finał (ewentualnie K. Kołeczek)

29 sierpnia (sobota): 

Sesja poranna:
1:30 chód na 50km - finał (Ł. Nowak, A. Błocki, R. Augustyn)
3:00 dziesięciobój - bieg na 110m przez płotki (P. Wiesiołek)
4:05 dziesięciobój - rzut dyskiem - gr.A (ewentualnie P. Wiesiołek)
4:15 sztafeta 4x400m kobiet (z udziałem Polek)
4:40 sztafeta 4x400m mężczyzn (z udziałem Polaków)
5:20 dziesięciobój - rzut dyskiem - gr.B (ewentualnie P. Wiesiołek)
6:00 sztafeta 4x100m kobiet (z udziałem Polek)
6:20 sztafeta 4x100m mężczyzn
7:15 dziesięciobój - skok o tyczce (P. Wiesiołek)

Sesja popołudniowa:
11:00 dziesięciobój - rzut oszczepem - gr. A (ewentualnie P. Wiesiołek)
12:20 dziesięciobój - rzut oszczepem - gr. B (ewentualnie P. Wiesiołek)
12:30 skok wzwyż kobiet - finał (ewentualnie K. Lićwinko)
13:15 bieg na 800m kobiet - finał (ewentualnie J. Jóźwik, S. Ennaoui, A. Cichocka)
13:30 bieg na 5000m mężczyzn - finał
13:50 rzut dyskiem mężczyzn - finał (ewentualnie P. Małachowski, R. Urbanek)
14:10 dziesięciobój - bieg na 1500m (P. Wiesiołek)
14:50 sztafeta 4x100m kobiet - finał (z ewentualnym udziałem Polek)
15:10 sztafeta 4x100m mężczyzn - finał

30 sierpnia (niedziela):

Sesja poranna:
1:30 maraton kobiet

Sesja popołudniowa:
12:30 skok wzwyż mężczyzn - finał (ewentualnie S. Bednarek)
12:45 rzut oszczepem kobiet - finał (ewentualnie M. Andrejczyk)
13:15 bieg na 5000m mężczyzn - finał
13:45 bieg na 1500 m mężczyzn - finał
14:05 sztafeta 4x400m kobiet - finał (z ewentualnym udziałem Polek)
14:25 sztafeta 4x400m mężczyzn -finał (z ewentualnym udziałem Polaków)

Czy w Pekinie Polacy zdobędą więcej niż trzy medale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
  • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
    Redakcjo SF! Przestańcie wreszcie ukrywać Królową Sportu, Lekkoatletykę w peryferyjnych zakładkach "Inne", czy najjaśniejsze gwiazdy światowej lekkoatletyki: Anita Włodarczyk, Paweł
    Czytaj całość
    Fajdek, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski i wielu innych nie zasługują w waszych oczach na ekspozycję na stronie GŁÓWNEJ SF? Według zdecydowanej większości uczestników forum nasi Mistrzowie zasługują na to bezwzględnie!
    • jendker83 Zgłoś komentarz
      Lekkoatletyka na stronę GŁÓWNĄ!!!
      • Gustaw Borsuk Zgłoś komentarz
        O medale w kategorii rzutu młotem, pchnieciem kulą, i innych siłowych (ciężarowych) nie musimy się martwić. Pekin będzie dla naszych sportowców rozgrzewką przed
        Czytaj całość
        olimpiadą. (link2sport - portal ludzi sportu)
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×