HMŚ: Justyna Święty bez medalu. Polka piąta w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Justyna Święty nie miała szans na zdobycie medalu w biegu na 400 metrów w halowych mistrzostwach świata w Portland. Polka zajęła piąte miejsce w finale i straciła do podium aż 0,7 sekundy. Siódma w biegu na 1500m była Renata Pliś.

23-letnia Święty miała spóźnioną reakcję na start, a na dystansie nie zdołała pobiec lepiej od swoich finałowych przeciwniczek. Nasza zawodniczka wyprzedziła jedynie Słowaczkę Ivetę Putalovą, która straciła do Polki... blisko dwie sekundy. Tuż przed Święty znalazła się natomiast Stephenie Ann McPherson z Jamajki.

Nieoczekiwanie zwyciężyła Oluwakemi Adekoya z Bahrajnu. 23-letnia sprinterka spisała się rewelacyjnie, wpadając na metę już po 51,45s. Za jej plecami znalazły się dwie Amerykanki - odpowiednio Ashley Spencer i Quanera Hayes.

O medal walczyły też dwie inne Polki. W biegu na 1500 metrów wystartowały Danuta Urbanik i Renata Pliś. Pierwsza zajęła ostatnie dziewiąte miejsce, a druga siódmą lokatę.

Poza zasięgiem rywalek były trzy zawodniczki - Etiopki Dawid Seyaum i Gudaf Tsegay oraz Holenderka Sifan Hassan. Na najwyższym stopniu podium stanęła ostatnia z wymienionych. Seyaum była druga, a Tsegay sięgnęła po brąz.

W biegu na 400 metrów mężczyzn mistrzostwo obronił Czech Pavel Maslak. 25-letni zawodnik wyprzedził reprezentującego Katar Abdalelaha Harouna oraz Deona Lendore z Trynidadu i Tobago.

W nocy z soboty na niedzielę złote medale zgarnęli jeszcze Włoch Gianmarci Tamberi w skoku dal, Chińczyk Bin Dong w trójskoku oraz Amerykanka Michelle Carter w pchnięciu kulą.

Zobacz wideo: Konrad Bukowiecki: Przegrałem srebro przez głupotę. Masakra...

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Źródło artykułu: