KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ME w Amsterdamie: Polska w czołówce tabeli medalowej

Po złotym krążku Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem i srebrnym medalu Karola Hoffmana w trójskoku Polska awansowała na 4. miejsce w klasyfikacji medalowej. Z dziewięcioma krążkami prowadzi w tym zestawieniu reprezentacja Turcji.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Getty Images
Lekkoatleci znad Bosforu są na razie największym zaskoczeniem rywalizacji w Amsterdamie. Przez cztery dni zmagań na stadionie olimpijskim reprezentanci Turcji wywalczyli aż dziewięć medali w tym cztery złote.

O jeden więcej krążek od liderów zdobyli Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi dotychczas cieszyli się jednak trzykrotnie ze złota, dlatego zajmują w tabeli drugie miejsce. Podium zamykają Brytyjczycy z dziewięcioma medalami.

Czwartą pozycję zajmują Biało-Czerwoni. Co prawda cztery medale nie są imponującym wynikiem (Francuzi mają 8, Hiszpanie i Holendrzy po 5), ale dzięki aż trzem krążkom z najcenniejszego kruszcu, lekkoatleci znad Wisły ustępują w tabeli medalowej tylko reprezentantom Turcji, Niemcom i Brytyjczykom. Na taki dorobek Polaków złożyły się: złote medale Anity Włodarczyk, Roberta Sobery i Piotra Małachowskiego oraz srebro Karola Hoffmana.

tabela medalowa po czterech dniach ME w Amsterdamie:

miejsce kraj złote srebrne brązowe razem
1. Turcja 4 4 1 9
2. Niemcy 3 4 3 10
3. Wielka Brytania 3 1 5 9
4. Polska 3 1 0 4
5. Holandia 3 0 2 5
6. Francja 2 3 3 8
7. Hiszpania 2 2 1 5
8. Belgia 1 1 0 2
9. Białoruś 1 1 0 2
10. Norwegia 1 0 2 3

ZOBACZ WIDEO Konrad Bukowiecki: Dlaczego miałbym stąd wracać bez medalu? (źródło: TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7)
 • jendrula Zgłoś komentarz
  Bez sensu rozgrywać ME jak to teraz wygląda taki miszmasz, to rozgrywać częściej MŚ :):)
  • Nyctereutes Zgłoś komentarz
   Na razie wspólna reprezentacja Jamajki, Kuby, Kenii, Turcji oraz Azerbejdżanu prowadzi.
   • kristobal Zgłoś komentarz
    klasyfikację medalową pewnie wygra Wielka Brytania przed Niemcami i Polską. Jeśli chodzi o nasze szanse to jutro całkiem sporo: Fajdek typowany do złota w rzucie młotem (a może jeszcze
    Czytaj całość
    Nowicki coś zdobyć) na 800m mężczyzn powinien być jeden medal (Kszczot i Lewandowski) - możliwe także złoto sztafety 4X400m zarówno kobiet jak i mężczyzn powinny sięgnąć po srebrne medale (Wielka Brytania w obu przypadkach poza zasięgiem) sztafeta 4X100m mężczyzn może powalczyć o brązowy medal, kobiety raczej bez szans na medal Ennaoui i Cichocka powinny bić się o medale w biegu na 1500m Bukowiecki i Haratyk będą walczyć o medale w pchnięciu kulą - jeden powinien być 400m przez płotki kobiet - mamy dwie Polki w finale, a Linkiewicz awansowała z trzecim czasem, więc może tutaj także być medal. myślę, że jutro powinno być około 6 medali, ilościowo pewnie mniej niż w Zurychu, ale jakościowo lepiej.
    • yes Zgłoś komentarz
     Dojdzie jeszcze kilka medali. Może w ilości złotych już nikogo nie przeskoczymy?
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×